Ofis masası nasıl seçilir?

Ofis masasının tercihinde bu istenen motivasyonun ve şık dekorasyonun sağlanabilmesi adına dikkatli olunması gerekli olan bazı detayl...

 

Ofisler iş yeri, yazıhane veyahut büro diye de adlandırılan kimselerin işlerini ve profesyonel sorumluluklarını yürüttükleri yerlerdir. Bürolarda dekorasyon olarak doğru ve olası bir düzenin sağlanması yalnızca görünüm açısından değil çalışanların motivasyonu yönünden de büyük rol oynar. Bundan dolayı doğru dekorasyon hem göze hitap edebileceği gibi aynı zamanda çalışma süreçlerinin daha akıcı ve herkes için daha motive bir biçimde geçmesini sağlayacaktır. Buradaki dekorasyonda duvar renkleri, masaların yerleşim düzeni, ışıklar derken ofis masasının doğru tercihi dahi önemli bulunan bir rol oynar.

Ofis masasının tercihinde bu istenen motivasyonun ve şık dekorasyonun sağlanabilmesi adına dikkatli olunması gerekli olan bazı detaylar vardır. Her şeyden önce seçilecek ofis masasının genişlik ve yanlamasına uzunluğu çok önemlidir. Çoğu zaman kademece yüksek pozisyonda bulunan insanların masalarının daha büyük ve “L” biçiminde dönen masalar olması tercih edilir. Bu gücün yani yöneticiliğin bir çeşit dekorasyondaki yorumudur. Bu kademe ve görevlere göre masa tercihinde departmanlara göre uyulması gerekli olan düzenler vardır. Örnek vermek gerekirse, bilhassa muhasebe yahut finans gibi departmanlarda ofis masaları matris düzen adı verilen büyük masaların 4'lü bölgelere ayrılması halinde oluşur.

Ofis masalarının kırık beyaz gibi açık tonlu renklerde tercih edilmesi çalışanlar bakımından daha hareketli, iç açıcı, canlı bir seçim olabilecektir 

 

Fotoğraf: Dave Fayram

Bütün bu olası haller dışında ofis masalarının tercihinde kullanışlılığına dikkatli olunması de gerekir. Çekmecelere ve gizli dolaplara sahip bir ofis masası var olan evrak, dosya yahut araç gereçlerin muhafazası için önemlidir. Hassaten kilide sahip çekmeceler özel eşyaların ofis dışı saatlerde güvenli muhafazası için önemli bulunan bir detaydır.

 
 
 

İsterseniz bir sonraki konumuz olan Tavan lambası nasıl takılır? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?