Kredi kartıyla ek kart arasındaki farklar

Ek kart, birincil kart sahibinin isteğiyle, kart sahibinin eşi değişik bir kişiye verilir. Ek kart sahibi birincil kart sahibi gibi b...

 

Kredi kartları ve ek kartlar kart sahibine bir krediye ulaşım imkanı tanır. Ama, ek kartlar bir kişinin kredi kartı hesabına eklenmiş kartlardır ve en direkt kredi ulaşımına sahip olma faydasını sağlamaz.

Ek Kart

Ek kart, birincil kart sahibinin isteğiyle, kart sahibinin eşi değişik bir kişiye verilir. Ek kart sahibi birincil kart sahibi gibi benzer kredi limitine erişim sağlamaktadır, lakin kartın ödemesini yapma veya hesapta farklılık yapma gibi haklara yasal olarak sahip değildir. Buna karşın, birincil kart sahibi olmasa da, kredi notu sorumlu kullanım ve ödemelerle artar.

Kredi Kartı

Kredi kartları kredi kartı şirketi, banka veyahut işletmenin vermiş olduğu krediye ulaşım imkanını sağlamaktadır. Ulaşımı sağlamak için, kart sahibi bu hak için başvurur ve şirket tarafından belirlenen krediye uygunluğu onaylanır. Kart sahibi kartla ödeme yapma sorumluluğunu üstüne alır ve ödemelerini zamanında yaptığı taktirde daha gelişmiş kredi kartına sahip olma ayrıcalığına sahip olabilir. Benzer zamanda kart sahibinin hesapta farklılık yapma hakkı vardır.

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki konumuz olan Hisse senedi teminatları nasıl değerlendirilir? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?