Kahverengi göze makyaj nasıl yapılır?

Kahverengi gözlü kadınlar far konusundaki özgürlüklerini eyeliner ve göz kalemi tercihinde de yaşayacaklar. Siyah, kahverengi, yeşil,...

 

Sıradan gibi gözükse de en seksi ve çekici bakışlara sahip kadınların birçoğu kahverengi gözlüdür. Kahverengi gözlere daha çarpıcı bir etki kazandırmak için doğru makyaj tekniklerini uygulamak yeterlidir. Siz de yazımızı okuyarak kahverengi gözlerinizi ön plana çıkacak makyaj tekniklerini öğrenebilirsiniz.

Kahverengi Gözler İçin Eyeliner ve Göz Kalemi Seçimi 

Kahverengi gözlü kadınlar far konusundaki özgürlüklerini eyeliner ve göz kalemi tercihinde de yaşayacaklar. Siyah, kahverengi, yeşil, lacivert göz kalemleri ve eyelinerlerı kıyafetleriniz veya far renginizle uyum sağlayacak biçimde kolayca kullanabilirsiniz. Gözleri büyük olanlar göz kalemlerini göz içlerine çekerek daha derin bakışlar yakalayabilir. Hassaten badem gözlü ve çekik gözlü kadınlar ise kahverengi gözlerini gold rengi bir far ve siyah kuyruklu eyeliner ile daha da etkileyici hale getirebilirler. 

Siz de göz renginize özel makyaj malzemelerini ve teknikleri uygulayarak kusursuz bir makyaj yapabilirsiniz.

Kahverengi Gözler İçin Far Seçimi

Kobalt mavisinin yanında mor, genellikle de patlıcan moru, kahverengi gözlere en fazla yakışan far renkleri arasındadır. Hassaten açık renkte, elaya yakın kahverengi gözlü kadınlar hem patlıcan moru farları aynı zamanda harika bir gölge oluşturacak patlıcan moru maskaraları tercih edebilirler. 

Yeşilin her tonunu pratik bir şekilde uygulayabileceğiniz kahverengi gözlerinizin daha zarif durması için açık, daha seksi bakışlara sahip olmak içinse koyu yeşil tonlarını tercih edebilirsiniz. Özel olan günlerde bütün gözlerin üstünde olması seven kadınlar ise, yeşil ve altın tonlarını bir karıştırma fırçası vasıtasıyla göz kapaklarına uygulayabilir ve ışıltılı görünmenin tadını çıkarabilir. Sıcak tonlardaki her tonun yakıştığı kahverengi gözlerinize bakır, mavi, altın ve kahverengi tonlarındaki farları pratik olarak uygulayabilirsiniz.

 

Çokca kişinin gözlerinin kahverengi olması herkes ile benzer gözükmenize neden olmamalıdır. Farkınızı ve tarzınızı yapacağınız makyaj ile ortaya koymak sizin elinizde. Kahverengi gözlere en fazla yakışan renklerden biri şüphesiz ki kobalt mavisi. Kobalt mavisi, kahverengi gözleri olduğundan daha etkileyici ve elegan yapacaktır. Çokca makyaj sanatçısının da kahverengi gözlerde uygulamayı çok sevdiği kobalt mavisi, gözlerinizde oluşturmak istediğiniz kontrast ve gölge için de çok uygun tercih olabilecektir.

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan Makyaj sabitleyici sprey nasıl kullanılır? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?