Havlupan nasıl kullanılır?

Alt alta dizilmiş yatay çubuklardan oluşan havlupanların renklerine ve kullanılan malzemelere göre çokca türü vardır. Değişik renkler...

 

Ev dekorasyonunun önemli parçalarından biri de ısıtma araçlarıdır. Doğalgaz sobası, elektrikli sobalar gibi ısıtıcılar da bir çözüm olmakla beraber hem daha büyük bütçeler gerektirir aynı zamanda bölümsel ısınma sağlayarak ısıyı eşit olarak dağıtmaz. O neden ile verimli ısınma için radyatör kullanmak daha sağlıklı tercih olabilecektir. Evlerde en bilinen kullanılan radyatörler kalorifer petekleridir. Bunun peşi sıra son devirde hayli yaygınlaşan mutfak ve banyolarda görmeye alışık olduğumuz havlupanlar da radyatördür.

Havlupanın Avantajları

Havlupanların temizlik ve bakımı diğer radyatörlere göre çok çok kolaydır.

Sağlam ve kaliteli bir ısıtıcıdır.

Diğer radyatörlere göre benzer miktardaki enerjiyi daha verimli kullanarak ısı yayar.

Hassaten dar kullanım alanlarında diğer radyatörlere ve mobil ısıtıcılara göre küçük hacmiyle yer tasarrufu sağlamaktadır.

Banyo ve mutfak gibi havlu kullanımının yoğun olduğu yaşam alanlarında havlu ve bornoz kurutmak için askı olarak kullanılabilmektedir.

Alt alta dizilmiş yatay çubuklardan oluşan havlupanların renklerine ve kullanılan malzemelere göre çokca türü vardır. Değişik renkleriyle ev dekorasyonunuzu tamamlayabilen renkli havlupanlarda elektro statik boya kullanıldığından zaman geçtikçe bir solma olmaz. Bundan hariç krom kaplı radyatörler de vardır fakat bu türlerde elektro static boyalılara göre %30 ısı kaybı yaşanır. Havlupan çeşitlerini krom havlupanlar, estetik modeller, ergonomik modeller, elektrikli modeller, paslanmaz havlupanlar gibi gruplamak da mümkün.

Not

Havlupan satın alır iken havlupanın bütün gövdesinin benzer malzemeden üretildiğinden emin olun ve radyatör içerisindeki havayı tümüyle boşaltmayı ihmal etmeyin.

 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki konumuz olan Sticker ayna nasıl yapıştırılır? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?