Eski banyo nasıl dekore edilir?

Ev ortamınıza çeki düzen vermek, görüntü konusunda kontrolü ele almanıza ve evinizin her odasını canlı hissetmenize olanak tanır. Evi...

 

Ev ortamınıza çeki düzen vermek, görüntü konusunda kontrolü ele almanıza ve evinizin her odasını canlı hissetmenize olanak tanır. Evinizdeki eski bir banyoyu dekore etmek size değişik renk, desen ve dokuları karıştırıp birleştirerek banyonuza yeni gibi görünmesini sağlama imkânı sunar. Bu halde dekorasyon planı bütünüyle size bağlı diyebiliriz. Banyonuzu ister iseniz modern stilde, ister iseniz klasik stilde dekor edin.

Talimatlar

Renk çeşitliliği, eski bir banyoyu dekore etmeyi zevkli bir işe dönüştürür.

Eski banyonuza uygulamak istediğiniz renk grubunu seçin. Seçtiğiniz renklerle, dekoratif vurguları belirlemek kolay bir iş şekline gelecek. Banyonuzu, evinizin geri kalan bölgelerine hâkim olan tarza uyacak biçimde veyahut parlak ve canlı renklerle kreatif bir şekilde döşeyebilirsiniz.

Havlu, banyo lifi, klozet kapağı ve duş perdesi gibi bir banyo için olmazsa olmaz parçaları seçin.

Kullanılabilir bir dekor sunmak için havlu ve banyo liflerini küvet yahut duşun yakınına asın.

Küvet yahut duşun yakınına yerleştirmek için küçük halı veyahut kilim seçin. Sereceğiniz halı ortama yalnızca dekoratif bir hava katmakla kalmaz, duştan sonra ayaklarınızın kuru kalmasını sağlamaktadır.

Eski banyonuzdaki renk seçimlerini vurgulamak için duvar süsü seçin. Banyo duvarına asmak üzere sahil manzarası, çiçek desenli tablo veyahut ilham verici levhalar gibi her türden sanatsal çalışma tercih edebilirsiniz.

 

Dekoratif vurgulara dikkat çekmek için banyoda türlü dekoratif süs kullanabilirsiniz. Mum, küçük biblolar ve saksı bitkileri sıkıcı bir banyoya canlılık kazandırır.

İhtiyacınız olan Şeyler

Ufak halı/kilim

Temel banyo malzemeleri (havlu, duş perdesi vs.)

Türlü dekor malzemeleri (duvar resimleri, dekoratif süsler vs.)

Tüyo & Uyarılar

Eski banyonuza kazandırmak istediğiniz tarzı kavramak için ev dekorasyonu dergilerine ve internet sitelerine göz atın.

İkinci el eşya satan mağazalarda, banyonuz ve eviniz için bütçenizi sarsmayacak dekor malzemeleri bulabilirsiniz.

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan Yemek odası duvar dekorasyonu fikirleri adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?