Ev dekorasyonunda zemin

Ev dekorasyonunda zemin, çarpıcılığı ve şıklığı ön plana çıkaran, değişik tasarımlar yaratmaya elverişli bir ayrıntıdır. Zemin seçimi...

 

Ev dekorasyonunda zemin, çarpıcılığı ve şıklığı ön plana çıkaran, değişik tasarımlar yaratmaya elverişli bir ayrıntıdır. Zemin seçimi yaparken biraz düşünmeniz çok fazla orijinal tasarımın ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Ev dekorasyonunda zemin tercihi nelere dikkat edilerek yapılmalıdır?

Banyo için de akıl almaz çoklukta tercih şansınız var. Eskiden yalnızca seramik fayans zeminler, banyolar için idealken yakın zamanımızda su geçirmez, kabarmaz banyo laminatları var olan. Banyo için seramik tercih edecekseniz bir renk belirleyin, bu renklerdeki seramik fayanslar döşendikten sonra paspas ve banyo aksesuarlarını, seçtiğiniz renge göre belirler ve çarpıcı bir tasarım oluşturursunuz.

Mekan dekorasyonunda ağırlıklı renk tonu venge gibi koyu renklerdense zemin rengini muhakkak açık renk seçin. Şekil ve zemin ikisi beraber koyu tonlarda seçilirse mekan karanlık ve olduğundan küçük görünür.

Banyo döşemesini seramik tercih ettiyseniz aldığınız paspasın altına kazaları önlemek için muhakkak halı kaydırmaz koyun.

Zeminle mekan arasında uyumu yakalamak için zemini, mekanın dekorasyon renk ve stiline göre belirleyin.

Mekanın dekorasyonunda baskın renk beyaz yahut krem gibi açık tonlardaysa şekil zemin zıtlığı yaratmak için koyu ahşap rengi zemin döşemesi tercih edin.

Oda dekorasyonu yapıyorsanız laminat parkeler tercih edin. Laminat parkeler son dönemin parlayan yıldızı halinde. Üstelik aklınızın almayacağı kadar fazla renk ve desen var olan. Yeşilin tonlarında bile parke bulabilirsiniz. Ek olarak parke üstünde desen de tercihleriniz arasındaysa eliniz boş dönmezsiniz. Mesela kare, dikdörtgen ve yuvarlak kesimler bile var olan.

 

Mutfak zeminini seçerken su geçirmez, kabarmaz olmasına dikkatinizi açık tutun. Ama bunun sayesinde güvenli bir zemin döşemesi seçmiş olursunuz.

Parkenin diğer avantajı da eşyaların yerini değiştirirken parkelerin çizilmemeleri. Bundan dolayı parkeleriniz uzun zaman yeni gibi görünecektir bu da mekan dekorasyonunda bir artınız olabilecektir.

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki konumuz olan Modern tarz dekorasyon adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?