Plaka nasıl takılır?

Plakanızı aracınıza vida yoluyla monte edebilirsiniz. Bu metod sağlamlığı tercih edenler için çok uygundur. Vidalama yönteminin diğer...

 

Araçların diğerlerinden ayrılmasına yarayan en ehemmiyetli yardımcılardan biri olan plakaların takılması için yapabileceğiniz dört değişik yöntem bulunur. Bunlar ;Plakalık, Çift Taraflı Bant, Silikon, Vida. Bu yöntemlerden herhangi biri ile plakanızı aracınıza sabitlemek mümkündür. Bahsettiğimiz bu yöntemleri aşağıda açıklayacağız. Bildiğiniz gibi plakaların araçlarda sabit durması bir sökülme yada düşme olmaması gerekir. Bu sebeple yukarıdaki yöntemlerden birini seçerken aracınızın müsade ettiği bir yöntemi yada başka bir değişle plakanızın düşmemesi ve zarar görmemesi için en ideal olanını seçmenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

4) VİDA

Plakanızı aracınıza vida yoluyla monte edebilirsiniz. Bu metod sağlamlığı tercih edenler için çok uygundur. Vidalama yönteminin diğer yöntemlere nazaran görsellik olarak bir nebze düşük olduğu söylenebilir ama diğer yöntemlerden daha garantili ve daha sağlamdır. Plakanın münasip bölümleri delinerek araca monte edilir. Sabitlemiş olduğunuz vidaların üzerlerine taban rengiyle benzer olacak biçimde kapak takmanızı tavsiye ediyorum.

1) PLAKALIK

Bu yol plaka montajında en basit olanıdır. Oto Aksesuarcılarından alacağınız bir plakalık ile plakanızı montajlaya bilirsiniz. Bahsi geçen plakalıklar çeşitlidir. Bunlar;

3) SİLİKON

Araç plakanızı montajlamak için silikonu tercih ediyorsanız yine çift taraflı bantta belirttiğimiz gibi kaliteli bir ürün tercih etmenizi tavsiye ederim. Silikonu aracın plaka bölümüne yada plakanın arkasına köşeden köşeye uygulayıp araca monte etmeniz yeterli olabilecektir. Silikon sıcak ve soğuğa karşı bir tepki vermez. Bu nedenle sağlam olacağında hemfikiriz.

 

Jdm Plakalık

Cam Plakalık 

Taraftar Plakalık

Nikelaj Plakalık 

Standart Plakalık

Pleksi Plakalık

Led Plakalık

Aem Plakalık

Saydığım bu Plakalıklardan münasip olanını seçip montajlayabilirsiniz. Lakin bilmeniz gerekli olan Pleksi plakalığın montajı için plaka çerçevesi kesilmesi gerekir. Plakalık araca silikon ya da vida ile montaj edilir ve Plakanız bu plakalığın içine yerleştirilerek işlem tamamlanır.

2) ÇİFT TARAFLI BANT

Plakanızın montajı için çift taraflı bantta tercih edilir. Eğer tercihiniz bu yönde yalnızca çift taraflı bant ile plakanızı montaj etmek istiyor iseniz kaliteli bir çift taraflı bant kullanmanızı öneririm. Çift taraflı bant ile montaj yapacaksınız plakanızın nemden ve tozdan arındırılması gerekmektedir. İşlemi uygulayacağınız yüzey kuru ve temiz olmalıdır. Tersi halinde bant sağlamlığını yitirebilir. 

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki konumuz olan Araba farı nasıl temizlenir? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?