Kısa boylular nasıl kaban giymeli?

Kabanda diğer dikkatli olunması gerekli olan husus vücut şeklimize göre ve kilomuza göre kaban tercihi yapmanız doğru olabilecektir. ...

 

Kaban kullanımlarında boyumuza ve kilomuza göre giyimimiz farklılık göstermektedir. Kısa boylu kadınlar kaban seçimlerinde doğru tercihi yapmalıdırlar. Kabanın boyumuzu kesmemesi ve uzun göstermesine dikkat etmeliyiz. Tabiİ boyumuz kısa göstermemesi kadar kabanın bizi daha kilolu göstermesini de engellemeliyiz. 

Kabanda diğer dikkatli olunması gerekli olan husus vücut şeklimize göre ve kilomuza göre kaban tercihi yapmanız doğru olabilecektir. Kilosu ideal olan kadınlar hafif geniş kabanları tercih edebilirler. Kilolu kadınların geniş kabanları tercih etmeleri yanlış olcaktır. Onları olduğundan daha iri bir görüntüye kavuşmalarına neden olabilecektir. Bu sebeple bedenlerine oturan kabanları tercih etmeleri doğru olanıdır.

Kaban boyundan sonra dikkat etmemiz gerekli olan kabanımızın rengidir. Her rengi korkusuzca tercih edebilirsiniz. İllaki bir renge sığınıp takılı kalmamalısınız önemli olan doğru parçayı kullanıyor olmanızdır. Renkli tercihlerinizde tek renkten oluşanları tercih etmeniz doğru olabilecektir.

Kısa boylu kadınların tercih edeceği kaban boyları çoğu zaman iki biçimde olur. Birincisi kaban boyumuzun kalça bitmesine yakın olmasıdır. İkincisi ise dizimizin üzerinde bitiyor olmasıdır. Ek olarak bedeninizi saran kabanlarda boyunuzu daha fazla ön plana çıkaracak ve uzun görünümünüzü destekleyici nitelikte olabilecektir 

Kabanlarınızda dikkatli olunması gerekli olan kurallara uyduktan sonra yapılması gereken kabanınıza tamamlaycı seçimler yapmaktır. İçinize giyeceğiniz bluz veyahut gömlekte kabanınızla doğru orantılı olarak bele oturan modelleri tercih edebilirsiniz. Böylelikle kabanınız belden oturtmalı olduğundan dolayı kırışmayacaktır. Ek olarak kabanınızın önünü açık kullandığınızda da görünümü destekleyici güzel bir görüntüye sahip olacaksınız. Pantolon seçimlerinizde dar giymekten çekinmeyin. Çünkü dar pantolon hem sizi daha ince aynı zamanda uzun gösterecektir. Dar pantolonunuzun boyu bilekte biten olması ideal olandır. Bilek üzerinde biten pantolonlar bileğinizi ön plana çıkardığından kalın görünmesine neden olabilir. Pantolonlarınızı ince kemerlerler ile kullanmanızda güzel görünüm elde etmenize yardım eden olabilecektir. Kalın kemerler tercih etmemeye gayret edin bu hem kaba aynı zamanda boyunuzu kesici nitelikte olabilecektir. Ayakkabı seçimlerinizde yüksek topuklu ayakkabıları sıkça kullanabilirsiniz. Böylelikle boyunuz olduğundan daha uzun görünecektir. Tabii bunları yaparken kabanla olan uyumuna dikkat etmeliyiz. Kabanınıza münasip kullanabileceğiniz en güzel aksesuarlarınızdan olan çantanız büyük boy seçebilirsiniz.

 
 
 
 

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan Küçük dudak makyajı nasıl yapılır? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?