Banyo yenilemenin ekonomik yolları

Bunu yapmak için hepsinden önce banyonuzun aksesuarlarını gözden geçirin. Aydınlatma ürünlerinizde yapacağınız değişikle ve doğru ayd...

 

Banyonuzu yenileme işlemlerinden önce neye ihtiyacınız olduğuna karar vermelisiniz.Yani amacınız doğrultusunda hareket etmelisiniz.Eğer banyonuz kırım-döküm tadilatları istemiyorsa (su sızdırmıyor,küf problemi yaşatmıyorsa...)küçük maliyetler ve dokunuşlar ile banyonuza farklı hava verebilirsiniz. İhtiyacınıza ve zevkinize göre yapacağınız küçük değişiklikler büyük farklar yaratabilir.

Bunu yapmak için hepsinden önce banyonuzun aksesuarlarını gözden geçirin. Aydınlatma ürünlerinizde yapacağınız değişikle ve doğru aydınlatmayla da değişik banyo havası yaratabilirsiniz.Bir banyonun havasını değiştirmenin en iyi ve ucuz yollarında bir de boyadır. Değişik boya seçimiyle banyonuzu toptan baştan yaratılmış havası verebilirsiniz. Banyonuz küçük ise açık bir renkle banyonuzda daha ferah ortam yaratabilirsiniz. Şanslı birisi iseniz yani banyonuz büyük ise değişik ve parlak renkler kullanarak lüks banyolar yaratabilirsiniz.

Banyonuzun duvarları uygunsa su geçirmez duvar kağıtları ile de bambaşka bir banyo oluşturabilirsiniz. Eğer banyo fayanslarınızı yenilemeyi istiyor iseniz ve banyonuzda sızdırma problemi yoksa kırım döküm işlemine girmeden fayans üzerine yapıştırma tekniğiyle fayanslarınızı yenileyebilirsiniz. Bu yöntemle işçilik maliyetlerinizi de asgari da tutabilirsiniz. Bu yol ek olarak size zaman konusunda da avantaj sağlayacaktır. Yeni fayanslarınızı mekanınızın büyüklüğüne göre, fayansların desenlerine ve renklerine göre, yüzey pürüzlülüğü ve kalınlığına göre de seçebiliriz.

 

Banyonuz büyük ise küçük mozaikli yapılı banyo fayanslarını, banyonuz küçük ise daha orta çaplı fayanslarını seçmelisiniz. Alanı daha geniş göstermek adına duş kabininin yanında bulunan fayansların tavana kadar çıkması iyi bir çözüm olacaktır.Ayrıca seçeceğiniz açık ve parlak fayanslarla banyonuzu daha da ferahlatabilirsiniz.Tabii seçimlerinizi yaparken temizliğin kolay olmasına da özel olarak dikkat etmenizi tavsiye ederim.Banyolarınızın zeminlerini su geçirmeyen parke ile yenilemekte banyonuza modern hava katacaktır.

Banyolarınızda yapacağınız değişikliklerde günlük moda renklerden ve akımlardan ziyade daha kullanılabilir ve beğeninizi sürekli koruyacak seçimler yapmak da banyonuzu daha uzun zaman beğeniyle kullanmanızı sağlayacaktır.

 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki makalemiz olan Bahçe mobilyası bakımı nasıl yapılır? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?