Tay tüyü koltuk nasıl silinir?

Tay tüyü koltukları genel temizlik için silerken - eğer müdahale etmeniz gerekli olan lekeler yoksa - fazla deterjan kullanmamaya öze...

 

Evlerdeki mobilya ve koltuklarınızın modelini belirledikten sonra akla gelen diğer ayrıntı malzemesidir. Koltuk yahut sandalye döşemelerinde tercih ettiğiniz kumaş, kullanılabilir olmasıyla beraber şıklığı de beraberine taşıyabilmelidir.

Tay tüyü koltuk nasıl silinir?

Tay tüyü koltukları genel temizlik için silerken - eğer müdahale etmeniz gerekli olan lekeler yoksa - fazla deterjan kullanmamaya özenli olun. Zaten hızlı ve kolay temizlenen bu döşeme çeşidi gereğinden fazla kimyevi içeren deterjana ihtiyaç duymaz.

Tay tüyü koltuklarda küçük lekeler gördüğünüz zaman hızlı müdahale için ıslak mendil kullanabilirsiniz. Islak mendillerin tay tüyü koltuk yüzeyinde leke bırakmaması ve tükenmez kalem lekesinde bile etkili olması yönüyle kullanıcılara pratiklik sunar.

Tay tüyü koltukları, içine bir nebze arap sabunu koyduğunuz çok sıcak olmayan su ile fazla bastırmadan sildikten sonra benzer ısıdaki su ile durulayın. Ama durulama suyunu olabildiği kadar az ölçüde koltuk yüzeyine temas ettirin ki koltuklarınız fazla ıslanmasın.

Tay tüyü kumaşın bilinen en cazip özelliği leke tutmaz olmasıdır. Sıvı yahut katı haldeki bir leke tay tüyü koltuklara bulaşırsa ilk önce kuru bir havlu peçete veya temiz bezle üstten silin. Daha sonrasında sabunlu çok sıcak olmayan su ile lekeyi yok edebilirsiniz.

Tay tüyü kumaşlar son zamanlarda koltuk ve sandalye döşemelerinde ilk tercih edilen tür olarak dikkat çekmektedir. Tay tüyü kumaş, şık ve ferah görünüm sunmasının yanında su itme özelliği ile hayli kullanışlıdır.

 
 
 

İsterseniz bir sonraki konumuz olan Ahşap tezgah nasıl silinir? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?