Nasıl zarif olunur?

Zarif bir kişi kendine güvenir lakin övünmez. Uzmanlar, kendinizden daha emin olabilmek ve daha uzun boylu görünmek için duruşunuz üs...

 

Moda tasarımcısı Coco Chanel'inde dediği gibi "Bir kadın sadece iki şey olmalıdır; şık ve harika" Tabii ki, şıklık konusunda kadınlara ekstra bir yaptırım ilgili olamaz. Zarif ve şık görünmek isteyen her kadın ve erkek, dış görünüşüne düzen vermeli, ahlakını geliştirmeli ve yakışıksız davranışlardan kaçınmalıdır.

Kendinize Güvenin

Zarif bir kişi kendine güvenir lakin övünmez. Uzmanlar, kendinizden daha emin olabilmek ve daha uzun boylu görünmek için duruşunuz üstünde çalışmanızı önermektedir. Ek olarak devamlı kımıldanmamaya dikkat göstererek ve karşıya bakıp, başınızı dik tutarak da kendinizden emin görünebilirsiniz.

Terbiyeli Davranın

Şık bir insan davranışlarına dikkat eder, görgü ve ahlak kurallarına uyar ve yaptıklarının başkalarını nasıl etkileyeceğini düşünür. Bu bağlamda, günlük hayatınıza devam ederken birkaç temel görgü kuralını aklınızda tutun. Bugün hala geçerli bazı geleneksel görgü kuralları şöyledir: "Lütfen", "affedersiniz" ve "teşekkür ederim" demek. Yemek yerken ağzınız kapalı çiğnemek ve ağzınız doluyken konuşmamak.

Şikayet ve Dedikodudan Kaçının

Daima mutlu hissetmek imkansız olsa da, zarif bir insan devamlı başkalarına şikayet etmez. Tersine, şansı yaver gitmediği dönemlerde bile, hayatı çok başarılıymış izlenimi vermektedir. Bunun yanında, şık bir insan çok öfkeli olduğunda bile arkadaşının arkasından konuşmaz. Birisi sizinle dedikodu yapmaya çalışırsa, konuyu değiştirin.

Giyinme

Marka bir etiketin sizi tarz sahibi yapabileceğini sanıyor olabilirsiniz. Lakin şık görünmek çok yüksek bir bütçe gerektirmemek ile beraber yalnızca kendine yakışan, temiz, ütülü, yırtık ve lekesi olmayan kıyafetler giymek anlamına gelir.

 
 
 

Devam etmek için bir sonraki konumuz olan Kadınlar için görgü kuralları adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?