Kalıcı makyaj nasıl çıkartılır?

3. Üçüncü yöntem diğer iki yönteme göre daha sağlıklı sonuç veren solüsyon yöntemidir. Bu yöntemde kalıcı makyajın uygulandığı bölüml...

 

Zamandan tasarruf etmek yahut değişik nedenlerden ötürü gün içerisinde kalıcı makyajın tercih edilme oranı bir hayli yüksektir. Kalıcı makyaj yaptırdıysanız ve artık bu makyajdan kurtulmak istiyor iseniz bunu yapmak için uygulanabilecek üç değişik yöntem mevcuttur:

3. Üçüncü yöntem diğer iki yönteme göre daha sağlıklı sonuç veren solüsyon yöntemidir. Bu yöntemde kalıcı makyajın uygulandığı bölümlere deri altına özel solüsyon yerleştirilir. Solüsyon zaman geçtikçe boya pigmentlerine işleyerek pigmentlerin yumuşamasına ve cilt yüzeyine çıkmasına neden olarak cildinizi kalıcı makyajdan temizler. Lazer yöntemine göre daha uzun süreç gerektirse de cildinizi tahrip etmeyeceği için daha sağlıklıdır.

1. İlk yöntem kalıcı makyajı yine kalıcı makyaj ile temizleme yöntemidir. Deri altına yerleştirilen boya pigmentleri yine deri altına yerleştirilen ama bu kez ten rengini taşıyan pigmentler ile yok edilmeye çalışılır. Lakin makyajınızın rengi ten renginden daha koyu bir renge sahip olacağı için zaman geçtikçe daha kötü görünüme neden olarak sağlıklı sonuç vermeyebilir. Bu yüzden uzmanlarca fazla tavsiye edilmez.

2. İkinci yöntem dövme silme işleminde de kullanılan lazerle silme yöntemidir. Bu işlemde deri altındaki pigmentler lazer ışınlarıyla yok edilmeye çalışılır. Lazer yöntemi yüzünüzün değişik bölümlerinde değişik sonuçlar verebilir. Mesela kalıcı kaş makyajı yaptırmışsanız lazer ışınları kendi kaşlarınızı da deri altına yerleştirilen boya pigmenti olarak algılayabilir ve kaşlarınızı kaybedebilirsiniz. Bunun yanında lazer yöntemi her ne kadar size hızlı sonuç verecek olsa da cilt dokularınızı tahrip ederek geri alınamayacak cilt hasarlarına yol açabilir.

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki makalemiz olan Büyük göz makyajı nasıl yapılır? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?