Kahverengi salon dekorasyonu nasıl yapılır?

Eskimeyen anlamına gelen klasik; giyimde, araba tercihinde, ev dekorasyonunda değişmeyen çizgilere sahiptir. Evlerin en kıymetli bölü...

 

Eskimeyen anlamına gelen klasik; giyimde, araba tercihinde, ev dekorasyonunda değişmeyen çizgilere sahiptir. Evlerin en kıymetli bölümü olan salonların tasarımında senelerdir ilk akla gelen renk kahverengidir. Kahverenginin demodelikle bir tutulduğu düşünce yapısında her ne kadar itilmeye çalışılıp artık rafa kaldırılmak istenen renkler arasına sokulsa da kahverengi, uyumlu renkler ve dekorasyon fikirleriyle hala şıklığın ilk sıralardaki rengi olarak kullanılır.

Kahverenginin büyüsü salonlarda nasıl kullanılır?

Kahveyi ister iseniz purda pembeyle de yumuşatabilirsiniz. Pudra renginin yumuşak geçişli olması, bu rengi halıya çok yakıştırır. Benzer zamanda perdelerinizle de kolay bir biçimde kombinleyebilirsiniz.

Kahverengi salon dekorasyonunda kapıların da kahve yahut krem olması tamamlayıcı bir özellik olarak öne çıkar.

Krem renkle açılmış bir tasarım salonun koyu rengini biraz dağıtacak, hakim olan sıkıntı durumunu sonlandıracaktır. Koltukları krem renginde seçmeyi planlıyorsanız koltuğun minderleri yine kahve tonlarında olmalıdır.

Turkuaz, kahvrengiye en fazla yakışan renkler arasındadır. Biraz da değişik tasarımda gözünüz var ise turkuaz sizin renginiz olmalıdır. Turkuaz, geniş alanlarda kullanılmaya münasip değildir. Bunun yerine küçük objelerde, şamdanlarda, koltukların minderlerinde turkuaza yer verin.

Aksesuar tercihinde iki değişik renk kullanabilirsiniz.Örneğin krem ve turkuaz aynı zamanda çok da güzel fotoğraf kareleri çıkarabilir. Ayrıca bunları yeteri kadar sıcak bulmadıysanız bu renklerin arasına pudra da ekleyebilirsiniz.

 

Bu dekorasyonda zeminin açık renkli olmasına özel olarak dikkatli olun. Parke tercihi ve halının içerisindeki renklerde olabildiği kadar açık tonlardan yana olun.

Kahverengi çok miktarda renkle kombinlenme kolaylığı sunan bir renktir. İster iseniz kahverengiyi kremle tamamlayarak şık bir salon dekorasyonu yapmış olursunuz.

Hem modern aynı zamanda alışılmış olsun diyorsanız işte kahverengi tonlarına hareket katacak sıcacık bir renk: sarı. Evet kahverengi arasına serpiştireceğiniz sarıyla çok şık, benzer zamanda samimi ortamlar yaratabilmek mümkün.

Salonunuzun fon perdelerini turkuaz tercih edebilirsiniz. Krem keten tüllerle tamamlayacağınız perdeleriniz salonunuzla tam bir uyum oluşturacaktır.

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki makalemiz olan Mavi koltuk dekorasyonu nasıl yapılır? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?