Fransızca nasıl pratik yapılır?

Fransızca’yı öğrenmek kısa zaman içinde gerçekleşebilecek bir eylem değildir. Kendinizi her gün Fransızca’yı kullanmaya adamış bile o...

 

Fransızca’yı öğrenmek kısa zaman içinde gerçekleşebilecek bir eylem değildir. Kendinizi her gün Fransızca’yı kullanmaya adamış bile olsanız, zaman geçtikçe daha çok kolay yapmak için yollar bulabilirsiniz. Bunu yapmak, Fransızca’yı günlük hallerde kullanabilme yeteneğinizi geliştirecek ve beyninizi devamlı bu dil ile meşgul tutacaktır. Yapılması gereken şeyler, kreatif yollar ile Fransızca’yı gününüzün her alanına yaymaktır. 

Fransızca pratik nasıl yapılır?

Arkadaşlarınızla Fransızca stabil yapın: Örneğin; sizin gibi kolay yapmak isteyen bir arkadaşınızla günlük konuşmalarınızın bir bölümünü Fransızca yapın. Veya web aracılığıyla mektup, chat arkadaşı bulun.

Fransızca’yı kolay yapmanın en iyi yolu, dili konuşmaktan geçer: Eğer konuşacak kimseniz yoksa, kısa cümleleri kendinizle yükses sesle konuşun. Bu yolla telaffuzu ve kelime dağarcığınızı geliştirebilir, kolay yapabilirsiniz. Gerekirse ayna karşısında da konuşabilirsiniz.

Ayda bir, kendinize ‘’Fransız Gecesi’’ oluşturun: Bu farklılık sosyal hayatınızı da renklendirecektir. Fransız müzik dinleyin, Fransız yemekleri yapın, Fransız sinemasının güzel örneklerinden izleyin. Dilin kültürünü anlamak, dili daha iyi anlamanın en iyi yollarından birisidir.

Sosyal medya ve teknolojiyi kullanın: Telefon ve bilgisayar, sitelerin dilini Fransızca’ya çevirin. Günlük olarak Fransızca bloglar, siteler veyahut online gazeteler takip edin.

 

Fransızca yazma pratiği yapın: Yazmak kelime ve dil bilgisinin aklınızda daha kalıcı hale gelmesini sağlamaktadır. Fransızca bir günlük tutabilirsiniz. Kısa ve özgün paragraflar oluşturabilir, düzenli şekilde kolay yapabilirsiniz.

Fransızca hafıza kartlarını evinizin her yerine, kelime dağarcığınızı geliştirmesi için yerleştirin: Sandalyede oturur iken, mutfakta iş yaparken, evde hareket ederken Fransızca kartlarınızı, notlarınızı okuduğunuzdan emin olun. Zaman geçtikçe aklınız Fransızca düşünmeye, kartlar vesilesiyle başlayacaktır.

Fransızca konuşanları dinleyin: Fransız müziğini veyahut Fransız film, dizilerini indirin. Mümkün ise kendi dilinizde alt yazı bulun. İşi daha da eğlenceli hale getirmek için, favori filminizi seçebilir, Fransızca dublajlı durumunu bulabilirsiniz. Doğal olarak her kelime ve cümleyi anlamanız imkansızdır, ama Fransızca duymaya alışacak ve aşina olacaksınız. Zaman geçtikçe ne kadar geliştiğine siz de şaşıracaksınız. Diğer bir kolay yapma yolu da müzik dinlemektir. Günün her münasip saati müzik çalardan dinleyerek kolay bir şekilde stabil yapabilirsiniz.

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan Flemenkçe nasıl öğrenilir? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?