Ayna nasıl seçilir?

Evinizin dekorasyonu seçeceğiniz ayna konusunda ipuçları verebilir. Şık ve dinamik görünüm için basit bir ahşap, metal veyahut plasti...

 

Dekorasyonun önemli kabul edilen bir parçasını oluşturan aynalar, dekoratif objeler olmanın yanında ek olarak doğru kullanıldıkları durumda bulundukları mekanı daha geniş ve ferah gösterebilir, karanlık odaları daha rahat ve huzurlu ortamlara dönüştürebilir.

Tarz

Evinizin dekorasyonu seçeceğiniz ayna konusunda ipuçları verebilir. Şık ve dinamik görünüm için basit bir ahşap, metal veyahut plastik çerçeve seçin. Daha resmi, dramatik görünüm için, bulunmuş olduğu mekanda odak noktası durumuna gelebilecek süslü ve yaldızlı çerçeveleri deneyin. Eğlenceli ve göz alıcı bir görümüm için mozaik çerçeveli aynaları da deneyebilirsiniz.

Aynanın boyutu

Dekorasyon için duvar aynası almadan önce boyutuna kadar verin. Duvarların ebatlarıyla orantılı olarak düşünün. Yatak odası ve oturma odası gibi geniş duvarlara sahip alanlarda büyük aynaları, küçük odalarda veyahut çalışma alanlarında küçük aynaları tercih edin.

Şekil

Kare ve dikdörtgen yaygın olarak kullanılsa da türlü şekillerdeki duvar aynalarını da deneyebilirsiniz. Kare ve dikdörtgen seçimler klasik görünüm verirken, çerçevesiz dairesel yahut oval aynalarla basit ama çarpıcı görünüm elde edebilirsiniz.

Renk

Çerçeveli bir ayna düşünüyor iseniz, odanın dekoruyla uyumlu bir renk belirleyin. Siyah, beyaz ve ahşap tonları nerede ise her dekorasyon düzeni ile kombinlenebilir. Altın ya da gümüş gibi yaldızlı renklerle modern dekora lüks görünüm katabilirsiniz. Eğer renkli bir çerçeve tercih ediyorsanız, çerçevenin rengi ile duvar rengi arasında kontrast renkleri kullanarak dikkat çekici bir tarz yakalayabilirsiniz.

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki makalemiz olan Kalorifer peteği nasıl temizlenir? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?