Tayt nasıl giyilir?

Görüldüğü gibi tayt, üste giyilecek doğru kıyafetin seçimiyle neredeyse her alana münasip değişik tarzlar oluşturulabilecek bir kıyaf...

 

Kadınlar artık her kıyafeti kendilerini şık gösterecek hale getirmeyi başarmışlardır. 80’li senelerde hayatımıza giren tayt 90’lı senelerde popüler olmuştur. Çünkü tayt rahat bir kıyafettir. Şu nedenle de önceleri evlerde giyilmesi tercih edilen kıyafetlerden biriyken son günlerde ise artık dışarıda da farklı kombinlerle giyilebilen bir kıyafet olmuştur. Dışarı çıkarken tayt giyilecekse nasıl giyilmeli ve nelere dikkat etmeli?

Görüldüğü gibi tayt, üste giyilecek doğru kıyafetin seçimiyle neredeyse her alana münasip değişik tarzlar oluşturulabilecek bir kıyafettir. Önemli olan kendinize yakışanı bulmak ve kendi vücudunuza göre giyinmektir. Böylelikle hem şık olacak aynı zamanda kusurlarınız kapandığı için daha mutlu hissedeceksiniz. Çünkü size en fazla yakışan kıyafet vücudunuza münasip olan kıyafettir.

Tayt, güzel kombinlendiğinde spor, klasik ve bohem gibi çok tarza bürünebilen bir kıyafettir. Önemli olan renkleri ve tarzları biri birine uydurarak doğru tarzın yakalanmasıdır. Nerdeyse envaiçeşit ayakkabı çeşidiyle giyilebilen taytları envaiçeşit tarza sokabilir ve şıklığınızı pekiştirebilirsiniz.

Desenli taytlar, düz renkte üst kıyafetleriyle beraber giyilirse şık duracaktır. Deri taytlar ise kot gömleklerle, penyelerle, ekoselerle ve düz renkli trikolarla giyildiğinde daha güzel duracaktır. Haziran ile eylül ayları arasında salaş penyeler ve şifon bluzlarla giyilebilen taytlar sıcaklarda rahat ettirirken şıklıktan da taviz vermez. Kış aylarında ise uzun trikolarla, triko elbiselerle ve deri ceketlerle kombinlenmesi daha ideal olabilecektir.

 

Tayt herkese yakışmayan ve kombinlemesi zor olan bir kıyafettir. Taytlar güzel, düzgün ve çok kalın olmayan bacaklara daha fazla yakışır. Uzun ve güzel bacaklarınız var ise tayt giyerek hayli şık olabilirsiniz. Tayt giyerken üstünde durmanız gerekli olan en ehemmiyetli nokta üzerinize kalçalarınızı kapatacak uzunlukta gömlek, bluz triko veya penyeler giymenizdir.

 
 
 

İsterseniz bir sonraki konumuz olan Su dalgası nasıl yapılır? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?