Lavanta rengi nasıl kombinlenir?

Kabanlarda lavanta rengi çok şık olur. Uzun kabanlarda da lavanta rengi pudra pembe dar bir elbise ve altına ten rengi bir topuklu ay...

 

Mor çok tona sahip bir renktir. Bu tonlardan birisi de lavanta rengidir. Morun pastel tonlarından birisi olan lavanta rengi kombinlerde devamlı kullanılmaktadır. Bir çok renkle uyum içerisindedir. En uyumlu olduğu renkler mavi, zeytuni yeşil, fil dişi, krem, beyaz, pudra pembe gibi renklerdir.

Kabanlarda lavanta rengi çok şık olur. Uzun kabanlarda da lavanta rengi pudra pembe dar bir elbise ve altına ten rengi bir topuklu ayakkabı giyilebillir.

Lavanta rengi fularlar düz siyah elbiselerle veya desenli elbiselerle tercih edilebilmektedir. Bunun yanı sıra pudra rengi uzun hırka, beyaz bluz ve lavanta rengi pantolon üstüne lavanta renginin hakim olduğu fular takılabilir. Bilekliklerde lavanta rengi çok şık görünür. Her kombinle pratik bir şekilde kullanılabilmektedir. Saç aksesuarlarında da tercih edilebilmektedir. Spor kombinlerde dağınık bir topuzla lavanta rengi bandanalar kullanılabilmektedir.

Üst parçalarda gömlek, kazak, bluz, ceket ve büstiyerlerde lavanta rengi kullanılabilmektedir. Lavanta rengi gömlekler siyah, pudra pembe, beyaz dar pantolonlarla münasip olur. Kazaklarda lavanta renginin ağır olduğu renkli desenler tercih edilebilmektedir. Bluzlerde lavanta rengi üstüne bordo bir ceket kullanılabilmektedir. Ceketlerde lavanta rengi içine beyaz, fil dişi, mavi bluz, gömlek yahut ince kazaklarla tercih edilebilmektedir 

Tek parça olan kıyafetlerde lavanta rengi soluk kalabilir. Bu nedenle renklerdirme yoluna gidilebilir. Lavanta rengi bir elbiseye beyaz, mor, pudra pembe, altın rengi gibi renklerde kemer yahut kuşak takarak şık görünüm elde edilebilmektedir. Lavanta rengi tulumda kullanılacak ise takılarla renklendirilmesi daha münasip olabilecektir. Lavanta rengi tulum üstüne uzun renkli taşlı kolyeler ve kolye ile uyumlu renkte ayakkabılar kullanılmalıdır.

 

Lavanta rengi pantolon ve eteklerde çok şık görünebilir. Üstüne zeytuni yeşili bir gömlek veyahut bluz ile lavanta rengi pantolonla uyumlu olabilecektir. Böyle bir kombinde çanta olarak zincirli orta boy siyah kare çantalar kullanılabilmektedir. Ayakkabı olarak da lavanta rengi veyahut yakın bir mavi tonu stiletto tercih edilebilmektedir. Eteklerde lavanta rengi, eteğin modeline göre seçilecek olan üst parçalarda siyah, pudra pembe, beyaz tonlarıyla kullanılabilmektedir. Siyah şifon bir gömlek ve lavanta rengi kalem etekle çok şık olabilecektir. Siyah clutch çanta ve siyah topuklular kullanılabilmektedir. Beyaz kapri kol bluzlerle lavanta rengi kloş etekler daha uyumlu olabilir. 

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki makalemiz olan Limon rengi nasıl kombinlenir? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?