Siyah elbisenin altına ne renk çorap giyilir?

Kış mevsimindeki aylarda tercih ettiğiniz siyah elbisenin boyu çok uzun değilse kullanılacak ilk çorap seçimi en ince ayrıca nerdeyse...

 

Her yer ve koşulda kolaylıkla tercih edilen siyah elbise en kolaylıkla kombinlenen elbisedir. İstenen takı ve aksesuarlarla kullanılabilmektedir. Yaz kış demeden çok farklı halde tercih edilebilmektedir. Yazın siyah elbise giymenin kolaylığı herkesin kabul edebileceği bir gerçektir. Fakat ekim ve şubat ayları arasında siyah elbiseyi kullanmak istediğiniz bir zamanda akla çok soru gelir. Bunların başında; giyilecek olan siyah elbisenin hangi renk çoraplarla kombin yapılacağı gelir.

Kış mevsimindeki aylarda tercih ettiğiniz siyah elbisenin boyu çok uzun değilse kullanılacak ilk çorap seçimi en ince ayrıca nerdeyse şeffaf siyah çorap olmalıdır. Eğer tam tersine kalın ayrıca opak siyah çorap tercih ederseniz elbisenizin bütün havasını alabilir. Bütünüyle sim siyah ayrıca cenazeye gidercesine görünüm elde edersiniz. Siyah elbise seçimi yapıldığı zaman teninizin az da olsa görünmesi gerekmektedir bu hal sizin teninizin kontrast yaratmasına, daha alımlı olmanıza yardım eder. Elbisenin altına tercih ettiğiniz çorabın sizi tümüyle kapatmasına muhakkak izin vermemelisiniz. Lakin koyu, opak çoraplardan kaçmaya çalışırken de dikkatli olmanız gerekmektedir. Seçilen ince çorap muhakkak çok parlak dokuda olmamalıdır. Elbisenizin altında parıl parıl parlayan çoraplar sizin ucuz görünmenize neden olabilir. Parlak çoraplar her koşulda ilgiyi bacaklarınıza çekecektir. O nedenle siyahın sizi daha ince gösterme etkisini de bütünüyle kaybetme gibi bir riske girersiniz ki bu çok istenen bir tercih değildir. Eğer hiç siyah ince çorap bulamıyorsanız mat ten ince çorapları da tercih edebilirsiniz fakat şurada dikkatli olunması gerek konu çorabın mat olmasının peşi sıra çorabın rengidir. Ten rengi çorap seçerken birebir nerdeyse kendi cildinizmiş gibi görünüm elde etmelisiniz. Bu yüzden ten çorap seçimlerinizde olabildiği kadar ince denyeli ve ten renginize en ideal rengi seçmelisiniz.

 

Kalem, diz kapağının az üzerinde veyahut az altında olan siyah elbiseler için siyah ya da renkli dantelli çoraplar tercih edebilirsiniz. Tercih edilen dantelli çoraplar size seksi görünüm kazandıracaktır.

Tercih edeceğiniz elbise hayli miniyse dikkatli olmanız gerekli olan başlıca konu çorap renginden çok çorap kalınlığıdır. Çok mini elbiselerin altına giyilen ten veyahut siyah renkli çoraplar sizi ucuz ve banal gösterebilir. Bu nedene kalın siyah çoraplar tercih etmelisiniz. Tercih edilen siyah çorabın kalınlığı teninizi az gösteren denyelerden hiç göstermeyenlere kadar olabilir. Kalın siyah çorapların altına siyah ayakkabılar giyilmelidir, eğer renkli ayakkabılar tercih edecekseniz, elbisenizin altına siyah opak çorap giymemeniz daha doğru olabilecektir. Elbisenin altına, siyah opak çorap ve renkli ayakkabılar ile günümüz trendlerinde bile komik duruma düşme olasılığı yüksektir. Böyle hallerde off-black diye adlandırılan çoraplar tercih edebilirsiniz. Eğer off-black renginde çorap bulamıyorsanız son alternatif olarak antrasit veyahut kızıla kaçan siyah ten çoraplar giyebilirsiniz. Bunun sayesinde hem siyaha kapanmamış aynı zamanda ayakkabınıza daha yumuşak geçiş yapmış olursunuz.

 
 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki konumuz olan Uzun eteğin üstüne ne giyilir? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?