Bikini nasıl seçilir?

Yaz mevsimi, deniz, kum, güneş derken kadınların en fazla paniklediği hal eğer fazlalıklar var ise bikini seçimidir. Fazlalıkları ola...

 

Yaz mevsimi, deniz, kum, güneş derken kadınların en fazla paniklediği hal eğer fazlalıklar var ise bikini seçimidir. Fazlalıkları olan yahut olmayan herkes bikini seçerken renk ve desene ek olarak vücut tiplerine münasip olup olmadığını da göz önünde bulundurmalıdır. Öyleyse nasıl bikini seçmeliyiz?

Geniş omuzlu ve kalın belli bayanlar toparlayıcı modelleri tercih edebilir. Üst kısımda üçgen modeller münasip olabilir. Düşük bel ise kaçınılması gerekenler arasındadır.

Bikini tercihinde kumaşın kalitesi ve çabuk kuruyan özellikte olması ilk dikkat edileceklerden biri olmalıdır. Bununla birlikte cildimize yakışan ve en önemli olanı de cilt kusurlarını kapatan ve fazlalıkları gizleyen bikiniler seçmektir. En ideal bikini vücut tipimize yakışanıdır.

Küçük göğüslü bayanlar ise çapraz askılı, drapeli bikinileri tercih ederek daha dolgun göğüslere kavuşabilirler. Buna ek olarak dolgulu modeller de bu vücut tipindeki bayanlar için çok uygundur. Renk olarak ise çarpıcı tonlarda bikiniler tercih edilebilmektedir. Atletik kesim bikiniler özel olarak uzak durmanız gerekli olan bikiniler arasındadır.

Küçük göğüslü ama buna karşın geniş kalçalı bayanlar üst kısım için fırfırlı ve hareketli dokunuşlara sahip üstleri tercih edebilir. Alt olarak ise özel olarak koyu renkler tercih edilmelidir. İnce bağlamalı modeller kalçaları daha da geniş göstereceğinden uzak durulması gerekli olan modeller arasındadır.

 

Büyük göğüslü bayanlar ise büyük üçgen kuplu üstleri tercih edebilir.  Dar kalçalılar için ise düşük belli ama kalın kenarlı modeller daha ideal olabilecektir.

Düz hatlı bayanlar ise bacak oyuğu yüksek kesimli ve bantlarla desteklenen bikiniler vesilesiyle daha uzun görünebilirler. Dikey çizgili modeller ise kısa boylu bayanlar için mutlaka doğru tercihtir. Üçgen ve bağlamalı modeller de hareket katacağından düz hatlı bayanları daha estetik gösterecektir.

Vücut tipine münasip bikini tercihinde vücudumuzu tanımak gerekir. Kalın belli ve büyük göğüslü bayanlar bikini seçimlerinde göğüsleri toparlayan ama fazla da sıkmayan modellere yönelmelidir. Bunun yanında doğru astar ve iç malzeme kullanılmış olması da önemlidir. Geniş, ayarlanabilir askıları olan bikiniler ilk tercihleriniz arasında olmalıdır. Ek olarak problem göğüslerdeyse üst kısmı tek renk olan modeller daha münasip olabilecektir. Göğüsleri destekleyen ve sırtı fazla açıkta bırakmayan modeller de bu vücut tipine sahip bayanların ilk tercih edeceği modeller arasında olmalıdır.

 
 
 

İsterseniz bir sonraki konumuz olan Ayakkabı seçimi adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?