Tekilanın yanında ne yenir ?

Tekilayı keyifle içmek için genellikle tuz-tekila-limon sırasını takip edin. Bunu yaparken shot bardağınızın ağzını bir parça limonla...

 

En sert içkilerden biri olan tekila doğru bir biçimde içildiği zaman en keyifli içkilerden biri durumuna gelir. Tekilanın yanında neyi nasıl yemeli, tekilayı nasıl içmeliyiz?

Tuz ve Limon Nasıl Yenir?

Tekilayı keyifle içmek için genellikle tuz-tekila-limon sırasını takip edin. Bunu yaparken shot bardağınızın ağzını bir parça limonla ıslatın ve tuza batırın. Ağız kısmı tuzla kaplanacaktır. Sonra tekilayı doldurun. Limonu da dilimleyip hazır bulundurun. Tuzlayıp tekilayla doldurduğunuz bardağı tek seferde için üstüne de bir dilim limonu yiyin. Eğer bu yöntemle içmek biraz zor geliyorsa tekilanın acılığını ve sertliğini az daha kırmak için içmeden önce birazcık daha tuzu ayrı olarak yiyip sonra içebilirsiniz. Her shot arasına on dk koymakta yarar var ki çok hızlı biçimde sarhoş olmayalım.

Tekilanın yanında yenilebilecek belli başlı şeyler vardır. Herkesin bildiği gibi tuz ve limon bunların başında gelir.

Tekilanın yanında tuz ve limon asitlik oranı yüksek salamura edilmiş zeytin de yenilebilir.

Tekilanın yanında fabrikasyon ürünü gıdaları muhakkak tüketmeyin. Yalnızca doğal gıdaları tüketin. Tuz, limon, zeytin gibi.

Dikkat!

Tekila içerken mümkün olduğu kadar oturur pozisyonda olun. Dans etmeyin ve ya yerinizde kafa sallayıp sallanmayın. Tekila kana birden ve çok hızlı karıştığı için denge kaybı yaratır ve kendinizi yerde bulursunuz. Tekila içerken başka içki içip karıştırmayın. Aç karnına tekila içmeyin. Shot aralarında tekilanın acılığını hissettikçe bastırmak için zeytini ve limonu yiyebilirsiniz.

 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki konumuz olan Likör nasıl içilir? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?