Genç görünmenin yolları

Öncelikle cilt bakımınıza önem vermelisiniz. Ne yazık ki erkekler cilt bakımlarını ihmal etmekte. Esasen cilt bakımı o kadarda zor bi...

 

Genç görünmek, zinde görünmek sanıldığı kadar zor bir şey değil. Bunu yapmak için yüz binlerce lira para harcamanıza gerek yok. Aynaya baktığınızda olduğunuzdan daha güzel görünmek istiyor iseniz size bazı küçük tavsiyelerimiz olacak.

Öncelikle cilt bakımınıza önem vermelisiniz. Ne yazık ki erkekler cilt bakımlarını ihmal etmekte. Esasen cilt bakımı o kadarda zor bir şey değil. Yapılması gereken yalnızca nemlendirici kullanmak ve güneşin zararlı ışıklarından korunmak için güneş kremi kullanmak. Bu ikisini bile yapsanız aradaki farkı zaman geçtikçe çok rahat bir biçimde görebileceksiniz. Tabii ki genç görünmek bu kadar da basit değil.

Alkolden olabildiği miktardai olabildiği ölçüde uzak durun. Çünkü alkol düzensiz beslenmeye yol açıyor. Benzer zamanda alkol tüketilirken yanında sigarada fazlasıyla tüketiliyor. Bütün bunlarla beraber hayata pozitif bakmak ve yüzümüzden gülümsemeyi eksik etmemek de genç görünmemizi sağlamaktadır. Bunları yaptığınız zaman olduğunuzdan daha genç görüneceğinize şüpheniz olmasın.

Dengeli ve düzenli beslenin. Şekerden, yağdan ve tuzdan uzak durun. Dengeli ve düzenli beslenmeyle beraber spor yapın. Spor ve diyeti birlikte yaparken hızlı kilo vermemeye çalışın. Bu hal yüzünüzde çökmelere ve kırışıklıklara yol açabilir. Bolca su için ve meyve tüketin. Sigarayı bırakın. Bazı uzmanlar sigara için güneşten daha zararlı diyorlar.

 

Kaliteli bir uyku çekin. Kaliteli bir uyku için yatağınızı vücudunuza münasip türde seçin ve minimum sekiz saat uyuyun. Uzmanlar en kaliteli uykunun geceleyin yapılmış olan uykunun olduğunu söylüyorlar. Uyku esnasında salgılanan “melatonin” hormonu açıkça bir gençlik iksiridir. Benzer zamanda bu hormonun kansere karşı koruduğu da kanıtlanmıştır. Spor yapın. Kendinizi fazla yormayın. Çünkü kendinizi zorlarsanız belli bir zaman sonra bıkkınlık meydana gelir ve sporu bırakırsınız. Spor cildinize renk gelmesini sağlayacaktır. Onun için sporu keyifli hale getirin.

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Kadınlarda aşırı tüylenme nedenleri adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?