Açık kahverengi dekorasyonda nasıl kullanılır?

Açık kahverengiyi klasik çizgide kullanmak isteyenlerin işi daha kolaydır. Bej, krem, ekru, sedef uyum sağladığı temel renklerdir. Bu...

 

Dekorasyonda kurtarıcı ara renkler vardır. Bunların başında açık kahverengi gelir. Bu renk her yaş grubundan kişinin evine girerek dekorasyon unsuru olarak dikkatleri çeker. Bu rengin temel kullanım gayesi kendinden açık tonlarla beraber kombinlenip ortama hareket ve renk katmaktır.

Açık kahverengiyi klasik çizgide kullanmak isteyenlerin işi daha kolaydır. Bej, krem, ekru, sedef uyum sağladığı temel renklerdir. Bu renklerden bir veya ikisi, açık kahverengiyle beraber kullanıldığı zaman dekorasyonda ferah anlayış hakim olur. Modern tarzda seçilen renklerde olduğu gibi klasik tarzda seçilen renklerde de hem oturma odaları aynı zamanda salonları renklendirir. Yalnızca mobilya veyahut koltuklardaki renk seçiminden ziyade kullanım kolaylığı yahut şıklığın ön plana çıkışına göre salon yahut oturma odası tercihleri belirir.

Açık kahverenginin yalnız olarak kullanılması mekânlarda sade bir görüntüye yol açabilir. Şu nedenle bu rengin değişik tonlarla beraber kullanılması daha doğru olabilecektir. Örnek vermek gerekirse açık kahverenginin yanına eklenecek bej rengi dekorasyonu canlandırır. Bunun sayesinde mekâna hareketin yanında ışık da eklenmiş olur. Açık kahverengiyle uyumlu olduğundan bu rengin kullanılmış olduğu mekânlarda ahşap dekorasyonu kolaylıkla yapılabilmektedir 

Açık kahverengi her tarz dekorasyona kolaylıkla uyum sağlama özelliğine sahiptir. Modern tarz bir dekorasyonda kullanılacak açık kahverenginin değişik renklerle kombinlenmesi gerekmektedir. Bu renkle birlikte kullanılacak turkuaz modern görünüm elde edilmesini sağlamaktadır. Bu tarzda bir dekorasyon fikrinin yaşam alanı olarak hem oturma odalarında aynı zamanda salonlarda kullanılması mümkündür. Modern tarzda bir çizgi için açık kahverenginin yakıştığı bir başka renk hardal yahut pembe renklerdir. Her iki renk de spor çizgilere sahip mobilyalar ve aksesuarlarla zarif mekânlara dönüşebilir.

 

Açık kahverengi benzer zamanda iş yerlerinde ve bürolarda de kullanılmaktadır. Bunun sebebi çok koyu olmamasının yanında iş ciddiyetini hissettiriyor olmasıdır.

Açık kahverengi çoğu evde banyo dekorasyonlarında da çokça tercih edilir. Fakat bu rengin kullanılmış olduğu banyolar genelde yoğun çizgiler taşır ve gözü yorar. 

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Gül rengi dekorasyonda nasıl kullanılır? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?