Ruj nasıl yapılır?

Her yüz hattını ortaya çıkarmak için pudralar, kremler, renklendiriciler gibi ürünler vardır. Bunlardan en fazla kullanılanlarından b...

 

Her yüz hattını ortaya çıkarmak için pudralar, kremler, renklendiriciler gibi ürünler vardır. Bunlardan en fazla kullanılanlarından biri ise rujdur. Rujun fiyatı yalnızca ürün fiyatını değil, ürünün pazarlanması için harcanan büyük reklam ve tanıtım meblağlarını da içermektedir. Tasarruf etmek için evde kendi rujunuzu yapın ve sizin için harika rengi oluşturun.

Talimatlar

Ocakta küçük tavaya 80 gram Hint yağı koyun. 2.3 gram demir oksit, mika tozu ve istediğiniz tona göre D ve C pigmenti eklemek suretiyle katıştırın. Son olarak 10 gram beyaz mika ya da rengi ayarlamak için don etkisi yaratacak bir pigment ekleyin.

Çok düşük ısı kullanarak, malzemeleri ısıtın ve pudrayı koymadan önce tam olarak toz şekline getirildiğinden emin olun. 14 gram balmumu ekleyin ve ısındıkça karıştırmaya devam edin. 14 gram carnauba mumu ekleyin ve katıştırın. Son olarak 1.7 gram E Vitamini yağı ve 4.5 gram lanolin ekleyin. İyice karışana kadar karıştırın ve 85 dereceye yahut her şey eriyene kadar ısıtın. Sıcaklığı ölçmek için hızlı ısıölçer termometre kullanın.

Ateşten alın, birkaç damla greyfurt tohum özü ve doğal tatlandırıcı yağı ekleyin. Güzelce karıştırın. Hala sıvı iken ruj tüplerine doldurun. Katılaşmasını bekleyin.

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan Göz farı nasıl yapılır? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?