Kır düğününde nasıl ayakkabı giyilir?

Kır düğününde giyeceğiniz ayakkabı nasıl olmalı? İşte size birkaç tavsiye:...

 

Harika ve kusursuz bir düğün bütün kadınların hayalidir. Her kadın düğünün problemsiz ve çok eğlenceli geçmesini ister. Hayatının en mutlu günü olması için aylar önceleri bir sürü hazırlık yapılmaktadır. Her şey özenle seçilir. Düğün mekanları, yemekleri, davetliler, saç, makyaj, gelinlik, takılar, parfüm, ayakkabı ve buna ek olarak.

Kır düğününde giyeceğiniz ayakkabı nasıl olmalı? İşte size birkaç tavsiye:

Güzel düğün için bütün bunlar özenle seçilmelidir. Düğününüz bir kır düğünüyse gelinlik ve ayakkabı seçiminize dikkat etmelisiniz. Rahat hareket edebilmek, kolayca oynayabilmek için kullanılabilir gelinlik ve ayakkabı tercih etmelisiniz. Bütün gün oturmak istemiyorsanız münasip ayakkabılar tercih edin.

Zemin toprak olduğundan ötürü dolgu topuk ayakkabılar seçmek daha kullanılabilir olabilecektir. Dolgu topuk ayakkabılar sivri topuklu ayakkabılar gibi toprağa batıp yürümenizi zorlaştırmaz. Bu ayakkabıların topuğu her yerinde olduğundan ötürü dengeli alan oluştururur. Ve daha kolay yürüyüp hareket etmenizi sağlamaktadır. İllaki topuklu ayakkabı tercih edecekseniz sivri topuk yerine dolgu topuk giymeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Kır düğünü açık havada yapılmaktadır. Zemin büyük olasılıkla topraktır. Herkes düğününde topuklu ayakkabılar, platformlar, sivri topuklar, çılgınca süsler tercih etmek ister. Lakin süslü bir ayakkabı kadar önemli olan da o ayakkabılar üstünde rahat bir biçimde hareket edebilmektir. Sivri ve yüksek topuklu düğün ayakkabıları toprağa batarak hareketinizi zorlaştırır. Bu nedenle çok yüksek topuklu ve sivri topuklu ayakkabılar tercih etmeyin.

 

Topuklu ayakkabı konusunda ısrarınız yoksa babetler kır düğünü için en ideal ayakkabı tipidir. Babetler daha rahat ve yürümesi kolay olduğundan dolayı gayet kolay biçimde hareket edebilmenize yardım eden olabilecektir. Toprak zeminde kolaylıkla yürümenize yardım eden olabilecektir. Topuğu olmadığı için toprak zemine batmanızı önleyecektir. Yine topuğu olmadığı için daha kolay oyun oynamanıza, misafirlerinizle ilgilenmenize yardım eden olabilecektir. Kır düğünü için en ideal ayakkabı zemine yakın tabanlı güzel babetlerdir. Kullanımı ve bakımı da hayli kolaydır. Güzel bir kır düğünü için süslü babetler birebirdir.

 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki konumuz olan Kabarık gelinlikle nasıl akesuarlar kullanılır? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?