Bilgisayar masası nasıl seçilir?

Bilgisayar masalarının yüksekliği tam göğüs altı hizasında olmalıdır. Daha aşağıda masalar kambur duruşa sebebiyet verecekken yüksek ...

 

Bilgisayar masası çalışma odalarında ayrıca bazı evlerde yatak odaları yahut oturma odalarında bulunabilen bilgisayar ve eklentilerinin yer aldığı bir masa çeşididir. Yalnızca bilgisayarlar değil bunun yanı sıra kitap, defter, kalemlik gibi kırtasiyelik malzemeler yahut ihtiyaca göre kişinin özel araç ve gereçleri için de kullanılabilmektedir. Bilgisayar masası tercihinde bazı detaylara dikkatli olunması gerekir. Aksi durumda kullanışsız ihtiyaçları karşılamayan bir bilgisayar masası alındığı kadar dekorasyon olarak da uyumsuz ve dağınık bir görünümle karşı karşıya kalınabilir.

Bilgisayar masalarının yüksekliği tam göğüs altı hizasında olmalıdır. Daha aşağıda masalar kambur duruşa sebebiyet verecekken yüksek masalar da kullanım açısından elverişsiz olabilecektir.

Bilgisayar masası tercihinde masanın alan olarak geniş olması önemlidir. Sonuç olarak bilgisayar kadar kitap, defter, kâğıt gibi araç ve gereçler için de yer olmalıdır. Eskisi kadar büyük kasalı ekranlar, klavyeler, kasalar olmadığı için klasik eski bilgisayar masalarının tersine  daha sade ve kullanılabilir dizaynlar tercih edilmelidir. Eski bilgisayar masalarındaki kasa bölmelerine artık ihtiyaç yoktur, onun yerine dolap ve çekmece bulunması kullanışlılığı sağlayacaktır.

Bilgisayar masası seçilirken dikkatli olunması gerekilen en ehemmiyetli nokta masanın boyutlarının odaya göre uyumlu olup olmadığıdır. Küçük odalar için bilgisayar masasının da küçük tercih edilmesi önerilmektedir. Fakat küçük olarak tercih edilen bu masanın hayli kullanılabilir olması önemlidir. Bol çekmeceli, gizli bölmeli bilgisayar masaları araç ve gereçleri göz görmeyecek şekilde düzenli halde depolayarak kullanışlılığını arttıracaktır. Büyük odalar için daha geniş bilgisayar masaları kullanılabilmektedir. Hassaten enlemesine geniş masalar kullanış açısından ideal olabilecektir.

 
 
 
 

Devam etmek için bir sonraki konumuz olan Yatak nasıl seçilir? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?