Krem pudra nasıl kullanılır?

Pudra cildi matlaştırmak kusurları gizlemek ve daha aydınlık bir görüntü vermek için kullanılan yüz makyaj ürünüdür. Oysa pudranın en...

 

Pudra cildi matlaştırmak kusurları gizlemek ve daha aydınlık bir görüntü vermek için kullanılan yüz makyaj ürünüdür. Oysa pudranın en büyük özelliği fondotenin yağlı görüntüsünü emmesidir. Peki ya sıkışrırılmış krem pudralar nasıl kullanılmalı? Normal pudradan farkı ne?

Pudramızı sürerken pofunuk, yumuşak kıllı, pudra fırçalarını kullanmalıyız. Bunun sayesinde tek bir hareketle tüm pudrayı yüzünüze uygulayabilirsiniz. Diğer türkü pudranın içerisinden çıkan süngeri kullandığınızda topaklanma riski olabiliyor.

Krem pudranızı yüzünüzün etrafından içeriye doğru kullanın ve hep fırçanıza dairesel hareketler yaptırın. Bu vesileyle kalıp gibi değil daha doğal ve pürüzsüz görüntü elde edersiniz. Daire çizen hareketler yaparak ama çok fazla hareketle değil çünkü bu hal cildinizin daha çok parlamasına da neden olabilmektedir.

Göz altı bölgenize kaptıcı da uygulamak ister iseniz pudrayı hafif uygulamalısınız.

Tabii ki krem pudranın kapatığıcılı daha çok. Çünkü krem pudralar sıkıştırılmış oluyor ve bu daha yoğun kapatıcılık sağlıyor. Pudra oluşu ise fondotene göre daha doğal görünüm veriyor. Günlük kullanım için seçim yapacaksak fondoten ve toz pudra kullanmak yerine yalnızca krem pudra kullanabilirsiniz. Ama yoğun kapatıcılığından ötürü cilde daha az nefes aldırması silivilce siyah nokta oluşumunu tetikleyebiliyor. Krem pudra kullanımında cildinizi düzenli temizlemeniz cilt sağlığınız için önemli.

 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki konumuz olan Dolgun dudak makyajı nasıl yapılır? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?