Makyaj fırçası nasıl temizlenir?

Makyaj fırçalarının uzun zaman kullanımı için temizlik esnasında son derece duyarlı ve özenli davranmak gerekmektedir. Aksi takdirde ...

 

Kısa süreli kullanımlarda dahi, hijyenik ve sağlıklı uygulama yapabilmek için makyaj fırçaları düzenli şekilde temizlenmeli ve kozmetik artıklarından arındırılmalıdır. Makyaj fırçası nasıl temizlenir?

Makyaj fırçalarının uzun zaman kullanımı için temizlik esnasında son derece duyarlı ve özenli davranmak gerekmektedir. Aksi takdirde temizlik sonrası fırçalar deforme olarak kullanılmaz hale gelebilir. Bu nedenden dolayı makyaj fırçalarınızı temizlerken narin yapılı, arındırıcı antibakteriyel sabunlar veyahut bebek şampuanları ve saf zeytinyağı kullanmanız gerekir. Zeytinyağı fırçadaki toz, kir ve artıkları arındırırken, sabun yahut bebek şampuanı da fırçanın daha temiz ve hijyenik olmasını sağlayacaktır. 

Fırçanızı temizlemek için önce çok derin olmayan bir kabı ılık suyla doldurun. 2 yemek kaşığı bebek şampuanı veyahut antibakteriyel sıvı sabunu suya dökün ve sonrasında yine 2 yemek kaşığı saf zeytinyağını ekleyin. Fırçanızı bu suyun içine batırarak temizleyin. Temizlenen fırçayı yine ılık suyla durulayın. Fırçanın üstünde kalan yağlı dokuyu arındırmak için kabın içinden çıkardığınız ve ılık suyla duruladığınız fırçanızı bir nebze kullandığınız sabun veya şampuan ile nazik hareketler ile az daha yıkayın. 

Güzelce duruladığınız, yağ ve sabundan arındırdığınız fırçanın fazla suyunu bir kağıt havlu veyahut yumuşak havlu ile alın. Daha iyi kuruması için fırçanızı saç kurutma makinesi ile düşük ısıda kurutabilirsiniz. 

 
 
 

Devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Rimel nasıl temizlenir? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?