Kalıcı ruj nasıl temizlenir?

Kalıcı makyaj yaptırmadan önce tam olarak araştırılıp karar verilmesi gerekmektedir. Evdeki imkanlarla çıkartılamadığı hallerde çok f...

 

Kalıcı rujlar diğer kalıcı makyaj malzemelerine nazaran daha kolay çıkarlar. Evde bulunan malzemelerle çıkartmak mümkündür. Lakin dudağı tahriş ederek zarar vermemeye dikkatli olunması gerekir. Kalıcı makyaj yaptırılmadığı durumda zor çıkan rujlar da vardır. Bu rujlar da benzer yöntemler vasıtasıyla çıkartılabilir.

Kalıcı makyaj yaptırmadan önce tam olarak araştırılıp karar verilmesi gerekmektedir. Evdeki imkanlarla çıkartılamadığı hallerde çok fazla zorlanmamalı ve güzellik merkezine gidilerek, işin uzmanları tarafından çıkartılmalıdır.

Kalıcı ruj nasıl temizlenir?

İlk başta üst tabakada bulunan fazlalık yumuşak bezle yahut kağıt havluyla nazik bir şekilde silinmelidir. Tahriş etmemek için çok bastırmamaya dikkat edilmesi gerekir 

Sonrasında bütün dudağa boşluk kalmayacak biçimde vazelin sürülmelidir. Güzelce yedirmek için işlemi birkaç kez tekrarlayabilirsiniz. Birkaç dakika vazelinin emilmesi ve bu biçimde dudağı yumuşatması beklenir. 

Bu işlemin sonrasında son kez kağıt havlu ile vazelin temizlenmelidir. Vazelinle beraber kalan rujlar da çıkaran kağıt havluya gelecektir.

Son olarak dudaklar, dudak kremi veyahut balmlarla nemlendirilmelidir. 

Dudaklar duyarlı bölümlerdir. Tahriş edildiği zaman kurumalar ve pullanmalar görülebilmektedir. Bu tarz hallerde özel dudak kremleri ile günün içinde ve gece yatarken sürekli nemlendirmek gerekmektedir. Benzer zamanda dudak bakımı için belli aralıklar ile dudak peelingi yapılmalıdır. Dudak peelingi ile dudaklar ölü derilerden arındırılır ve pürüzsüz görünüm elde edilir. 

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Beyaz oje nasıl sürülür? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?