Yosun maskesi

Cildi yenileyen, gençleştiren, içinde yer alan antioksidanlar vesilesiyle cildinize zarar veren bütün toksinleri yok eden ve hücreler...

 

Cildi yenileyen, gençleştiren, içinde yer alan antioksidanlar vesilesiyle cildinize zarar veren bütün toksinleri yok eden ve hücrelerinizi besleyen yosun maskesini güzellik merkezlerinde uygulatabilir, hazır olarak satın alabilir veya aşağıda vereceğimiz tarif ile evinizde de hazırlayabilirsiniz.

Yosun Maskesi Tarifi

Tam olarak karışan ve kıvamını bulan maskeyi göz çevreniz dışında yüzünüzün bütününe eşit bir biçimde güzelce dağıtın.

Daha iyi bir sonuç almak için maskeyi hafta içinde bir kez uygulayın.

Sonrasında besleyici ve nemlendirici özelliklerini artırmak için maskeye bir tatlı kaşığı bal ve bir çay kaşığı zeytinyağı ekleyip karıştırmaya devam edin. 

Kuruyan maskeyi ılık su kullanılarak temizleyin.

Bir yemek kaşığı deniz yosunu tozu ile bir yemek kaşığı suyu (ılık) macun kıvamanına gelene değin güzelce karıştırın.

Maskenin etkisini göstermesi için minimum yirmi dk bekleyin.

Yosun Maskesi İçin Gerekli Malzemeler

1 tatlı kaşığı bal

1 çay kaşığı zeytinyağı

1 yemek kaşığı su

1 yemek kaşığı deniz yosunu tozu (Kurutulmuş deniz yosununu öğüterek elde edebilirsiniz.)

Yosun Maskesinin Faydaları

Daha temiz ve arınmış bir cilde sahip olmanızı sağlar. Derinlemesine temizlik sağladığı için siyah nokta, akne ve sivilce problemi yaşayan kişiler yosun maskesini kullanarak bu sorunlarına çözüm bulabilir. 

İçerisinde yer bulan vitamin ve minareller ile cildinizin daha sağlıklı ve güzel görünmesini sağlamaktadır. Hücrelerinizin beslenmesine ve yenilenmesine yardımcı olmaktadır.

 

Kırışıklıkların oluşumunu engellediği ve onarıcı bir etkiye sahip olduğundan dolayı cildin daha genç ve ışıl ışıl görünmesini sağlamaktadır 

Doğal malzemelerden oluşması sebebi ile hiçbir alerjik reaksiyona neden olmaz. Narin ciltli kişiler dahi yosun maskesini kolayca kullanabilir.

İçindeki antioksidanlar hasebiyle negatif etkisi bulunan ve cilde zarar veren toksinleri temizler. Böylelikle daha canlı ve sağlıklı görünüm sağlamaktadır.

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki konumuz olan Limon maskesi adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?