Yorgun hissetmenin nedenleri nelerdir?

Depresyon belirtilerinden bazıları bitkinlik, uyku sersemliği ve sıkkınlıktır. Depresyon belirtileri ve kronik bitkinliğin belirtiler...

 

Uyku Apnesi

Uykulu hissetmek bitkin hissetmenize neden olabilir. Uyku apnesi gibi uyku düzensizlikleri devamlı yorgun hissetmenize neden olabilir. Uyku apnesi esnasında, kişi birkaç saniye yahut birkaç dakika zamanınca nefes almayı keser.

Depresyon

Depresyon belirtilerinden bazıları bitkinlik, uyku sersemliği ve sıkkınlıktır. Depresyon belirtileri ve kronik bitkinliğin belirtileri nerdeyse aynıdır. Devamlı yorgun hisseden kişiler, depresyon ihtimalini göz önünde bulundurmalıdır.

Diyabet

Bitkinlik 1. ve 2. tür diyabetin başlıca belirtilerindendir. Devamlı bitkinlik şikâyeti olan kişiler diyabet testi yaptırmalıdır çünkü Türkiye’de en fazla görünen hastalıklardan biridir.

Huzursuz Bacak Sendromu

Devamlı yorgun hissetmenize neden olabilecek uyku düzensizliklerinden biri de huzursuz bacak sendromudur. Huzursuz bacak sendromu hastanın devamlı bacaklarını hareket ettirmek istemesine neden olan nörolojik bir sorundur.

Tiroit Problemleri

Tiroit vücutta çok şeyi kontrol eder. Tiroit kalp ritmini, vücut sıcaklığını, enerji, kolesterol seviyesini ve saç uzamasını kontrol eder.

 
 
 

Devam etmek için bir sonraki konumuz olan Diş ağrısında karanfil yağı nasıl kullanılır? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?