Yağlı ciltler nasıl kurutulur ?

Gözeneklerinizi sıkılaştırmak için piyasadaki türlü ürünlerden faydalanabilirsiniz. Bunların dışında doğal yollarla da gözenekler sık...

 

Yağlı ciltler çok kişinin sorunudur. Cildin fazla parlaması, kaygan olması, bireyin kendisini kirli hissetmesi, siyah nokta ve sivilce problemleri can sıkıcı olabilir.

Gözeneklerinizi sıkılaştırmak için piyasadaki türlü ürünlerden faydalanabilirsiniz. Bunların dışında doğal yollarla da gözenekler sıkışaltırılabilir.

Cildiniz toptan kurutmak için ilaç tedavisi görmeniz gerekir. Türlü antibiyotiklerle ve ilaçlarla bu sağlanabilir. Bu ilaçlar vücuttaki yağ üretimini toptan durdurması ve bunun dışında karaciğeri yoracağı için pek önerilen bir yöntem değildir.

Cildinizi kurutmak için doğal yollar da vardır. Yağlı ciltlerde derinin gözenekleri geniştir. Bu gözenekler yağ dolar. Gözenekleri sıkılaştırmak ve cildi temiz tutmak önemlidir.

Yumurta akını yüzünüze sürüp kuruyunca ılık suyla yıkayabilirsiniz. Hafta içinde iki kere uygulanabilir.

Eşit oranda su ve elma sirkesini karıştırıp, pamukla yüzünüzü silebilirsin. 

Cildi kurutmak için bazı maskeler şunlardır:

Bir çay kaşığı beyaz kil ve ve üç çay kaşığı suyu macun kıvamına gelene değin karıştırıp yüzünüze sürebilirsiniz. Bu maske on beş gün içinde bir defa uygulanabilir.

Bir adet salatalık suyu ve bir tatlı kaşığı pudrayı karıştırılıp yüzünüze sürebilirsiniz. Bu maske hafta içinde bir defa uygulanabilir.

İki adet limon kabuğunu yumuşayana kadar kaynar suda bekletin. Yumuşayan kabukları püre durumuna getirip yüzünüze sürün. On beş dakika bekleyince yüzünüzü yıkayıp durulayabilirsiniz. Bu maskeyi hafta içinde bir defa uygulayabilirsiniz.

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki konumuz olan Uykuda salya neden akar? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?