Vintage banyo dekorasyonu nasıl yapılır?

Vintage dekorasyon evin her bölgesinde uygulanabilirliği olan şık görünümlü bir tarz olduğundan banyo dekorasyonunda da uygulanabilir...

 

Banyo bireysel bakım ve temizliğin kolayca uygulanabileceği bir kısımdır. Şekilleri veyahut dekorasyon biçimleri kültürler değer yargıları ya da bireysel zevkler gibi türlü değişkenlere göre değişkenlik kazanabilir. Günümüz şartlarında banyo dekorasyonu oluştururken basit bireysel temizlik alanından çok gün sonuç kısmında dinlenme, yenilenme alanı yaratma kaygısı güdülür. 

Vintage dekorasyon evin her bölgesinde uygulanabilirliği olan şık görünümlü bir tarz olduğundan banyo dekorasyonunda da uygulanabilir. Doğru renkler ve münasip parçalar bir araya getirilerek hem eskinin güzelliğini yansıtan hem romantik aynı zamanda son derece işlevsel bir banyo kolay bir şekilde yaratılabilir. Bu tarzda bir banyo dekorasyonu için duvarların fazla koyu renklerde olmaması önerilmektedir.

Aksesuar Tercihi

Banyo aydınlatması için antika görünüme sahip duvar aplikleri veya avizeler kullanılabileceği gibi sade aydınlatmalar da tercih edilebilmektedir. Ev içinde bulunabilecek geleneksel stilde görünen her çeşit obje vintage banyo dekorasyonu için uygun obje olabilir. Bir obje banyodaki boş alana koyulup uyumluluğu ve şıklığına dikkatli bakılarak deneme yanılma metoduyla bu dekorasyon tamamlanabilir.

Banyosunu vintage tarzda dekore etmek isteyenler bazı ufak ayrıntıları da tamamlayarak kusursuz görünüm yaratabilirler. Örnek vermek gerekirse kristal veya bakır objeler, vazolar, şamdanlar, eski model sabunluklar gibi bu tarzın tamamlayıcısı objelerle küçük dokunuşlar yaratmalılar. Sarı tonlarında pirinç görünümlü musluk bataryaları, hamam kurnası görünümünü çağıştıran banyo lavaboları ve hamam tası gibi öğeler çok abartılı kullanılmadığı durumda uyumlu ve güzel görünebilir.

 

Retro Parçaların Kullanımı

Eski bir banyo dolabı bu şekil bir dekorasyon için çok uygun olur. Eğer banyo dolabı eski değilse eskitme tekniğiyle uygun renge boyanıp kullanılabilmektedir. Retro görünümlü, desenli ya da düz duş perdeleri bu şekil bir banyo için uygun olur. Eski model kayık tipi küvetler vintage banyoların olmazsa olmazı olarak kabul edilebilmektedir. Vintage olarak dekore edilecek bir banyoda modern görünümlü duş kabinleri veyahut küvetler kullanılmamalıdır. Banyo aynası olarak kalın ve gösterişli bir çerçevesi olan büyük bir ayna kullanılması önerilmektedir. Lakin yeteri miktarda antika görünümlü olan ince çerçeveli bir ayna da etrafı ahşap çerçeveli tablo gibi nesnelerle süslendiğinde kullanılabilmektedir.

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki konumuz olan Ahşap zemin nasıl temizlenir? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?