Termal atlet nasıl kullanılır?

Kayak yaparken veya bisiklete binerken hayli faydasını göreceğiniz bir üründür....

 

Vücudumuzun ısı dengesini korumak mantığını taşıyan termal atletler bir mucize üründür. Pamuk dokuya sahip atletler ısının hemen hepsini dışarı verme özelliğine sahiptir. Termal atletler ise vücut ısısının % 70’ini içeride tutar. Benzer zamanda teri de vücudumuzdan iterek üst tabakaya gönderir. Bundan dolayı soğumuş ter teninize temas etmemiş olur.

Kayak yaparken veya bisiklete binerken hayli faydasını göreceğiniz bir üründür.

Termal atletlerin en bilinen kullanılmış olduğu aylar kış aylarıdır. Hastalıklarla mücadele etmek için klasik pamuk atlet kullanmak yerine termal atlet kullanmak, terin kuruduktan sonra ıslaklık hissini yaşamanızı engelleyecektir.

Spor yapmanın dışında sık terleyen çocuklarda ve yaşlılarda, terlemeye bağlı hastalıklara yakalanma riskini düşürür. Hassaten çocuklarda yalnızca ekim ve şubat ayları arasında değil, yaz mevsimindeki aylarda da devamlı kullanabilir ve pozitif özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

Termal atlet, başka bir atlet giymeyi gerektirmez. İçlik olarak düşünülüp üstüne bir de atlet giyilirse pozitif etkilerinden faydalanmak mümkün olmaz. Termal atlet, bir içlik değildir, kurtarıcı bir tür atlettir.

Termal atletler diğer atletlere göre çok çok hızlı kurur. Hızlı kuruyan ter ise ıslaklık ve soğukluk hissi vermediği için üşümeye neden olmaz.

Termal atletleri hassaten spor yaparken tercih edin. Mesela spor salonunda çalışıyorsunuz ve 2 saat gibi bir zaman spor yapacaksınız. Bu süre zarfında teriniz muhakkak bir parça kuruyacaktır. Termal atlet hasebiyle ıslaklığı hissetmeyeceğiniz gibi hızlı kuruma vesilesiyle kısa zaman içinde bu olumsuzluktan da kurtulacaksınız.

 
 
 

Devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Yüze göre saç nasıl kesilir? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?