Takma tırnak nasıl seçilir?

Kozmetik marketlerde kolay bir biçimde bulunabilen takma tırnaklar renk, desen, kesim ve paket içeriği açısından çok miktarda çeşide ...

 

Çabuk kırılan, uzamayan tırnaklar ellerin bakımsız görünmesine neden olabilir. Tek kullanımlık veyahut uzun ömürlü protez tırnak uygulamaları ile çok kısa bir zaman içinde uzun ve bakımlı tırnaklara sahip olmak mümkündür. 

Tek kullanımlık takma tırnaklar

Kozmetik marketlerde kolay bir biçimde bulunabilen takma tırnaklar renk, desen, kesim ve paket içeriği açısından çok miktarda çeşide sahiptir. Renk ve desenleri değişiklik gösterse de takma tırnaklar çoğu zaman 10, 12, 24 veyahut 48’li paketler durumunda satılır. Küçükten büyüğe doğru sıralanmış setlerin içerisinde neredeyse her tırnak yapısına münasip büyüklükte tırnaklar bulunmaktadır. Tırnaklar isteğe göre tırnak makası veyahut törpü vasıtasıyla kısaltılarak istenen uzunluğa getirilebilir.

Takma tırnaklar çoğu zaman tek kullanıma yöneliktir. Dayanıklılık açısından birkaç kez kullanılabilirler. Ama her uygulama sonra, yapıştırıcı katmanı kalınlaşır ve tırnağın üstüne oturmasını zorlaştırır. Yapıştırıcı katmanı temizlenirse, tırnak deforme oluncaya kadar kullanılabilir. Oje uygulanacak takma tırnakların düz renklerden seçilmesi gerekmektedir. Desenli veyahut frenchli tırnaklara sürülecek oje çoğu kez deseni kapatmakta başarısız olur.

Takma tırnaklar markasına göre:

Renk: Beyaz, ten rengi, french

Kesim: Küt yahut yuvarlak

Desen: Floral desenler, geometrik desenler, simli desenler vb.

 

Paket içeriği: Tırnak sayısı, yapıştırıcı, itme aparatı

Takma Tırnak Nasıl Seçilir?

Takma tırnaklar amatör kullanıma yönelik tek kullanımlık tırnaklar ve profesyonel uygulamaları içeren uzun ömürlü protez tırnaklarlar olarak uygulanmaktadır 

Uzun süreli, protez tırnaklar

Uzun süreler boyunca deforme olmadan kullanılabilen protez tırnaklarda tips adıyla anılan tırnak protezi kullanılmaktadır. Tipsler tırnağın tamamını kapatmaz. Yalnızca tırnağın uç bölümüne yerleştirilir. Tipsler istenen uzunluğa getirildikten sonra tırnağın geri kalanı saydam bir dolgu maddesi ile kaplanır. Doğal tırnak uzadıkça, belli aralıklarda dolgu maddesinin yenilenmesi gerekmektedir. Tırnağın uzamasına göre değişmekle beraber çoğunlukla ayda bir defa bakım yapılmış olması yeterlidir. 

Bu tırnaklar genelde güzellik salonlarında, profesyonel kişiler tarafından uygulanmaktadır. Kullanılan tırnaklar, yapıştırıcılar ve dolgu malzemeleri tek kullanımlık tırnaklardan farklıdır. Protez tırnaklar, tek kullanımlık tırnaklara göre daha sağlam ve daha doğal görünüme sahiptir.

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki makalemiz olan Karma cilt nasıl nemlendirilir? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?