Selülit neden olur?

Her kadının kurtulmanın yollarını aradığı selülitin oluşma nedenleri ve selülitten kurtulmak hakkında ayrıntılı bilgiler...

 

Genel olarak bakıldığı zaman selülit, kalça ve bacak bölgesinde oluşmaktadır. Selülit oluşumuna neden olacak birçok nedenler olmaktadır. Selülit oluşumunun farklı nedenleri ve sebepleri vardır.

Selülit oluşumuna neden olacak faktörler;

- Kabızlık,

- Sindirim rahatsızlıkları,

- Güneş ışınlarını korunmadan etkisinde kalmak,

- Çok fazla asitli içecekler tüketmek,

- Çay ve kahveyi gün içinde fazla tüketmek,

- Karaciğer rahatsızlıkları gibi birçok nedenden meydana gelen etkenlerdir.

Selülit nasıl giderilir?

Selülit sorunları kişilerin rahatsız olmasına ve moral düşüklüklerine neden olmaktadır. Onlardan kurtulabilmek için bazı kriterlere ve etkenlere uymak gerekir.Sık sık egzersiz ve gün içinde spor yapılmalıdır. Egzersiz yapmak selülit geçmesi için büyük bir katkı sağlamaktadır. Bunun nedeni ise sık sık spor ve egzersiz yapmak, kan dolaşımları hızlanır ve kaslar gerilmektedir.

Selülit daha fazla oluşmaması için ve engellemek için, yürüme ve yüzme gibi sporlarda yararlı olmaktadır. Yürüme ve yüzme lenf yolları dolaşımını hızlandırmasından dolayı etkilidir.

Selülit oluşumunu engellemek için düzenli beslenmek çok önemlidir. Yağ ve asitli yiyeceklerden mutlaka uzak durulmalıdır. Çok fazla yağ birikiminden sonra birden zayıflama görüldüğü zaman selülit meydana gelmektedir. Bu nedenle diyet listesi hazırlayarak düzenli beslenme alışkanlıkları sağlayabilirsiniz. Vücuda masajlar yaptırmak da yararlı olacaktır. Masaj yapılarak ilgili bölgenin canlanmasına ve selülit azalmasına etkili olmaktadır.

 

Selülitten kurtulmak için en önemli konulardan bir tanesi ise, düzenli ve sık sık su içmektir. Su vücuda faydalarının yanı sıra, vücutta toksinleri atmada yardımcı olmaktadır. Ayrı bitki çayları da tüketilmelidir. Bunun yanında, doğal meyve ve sebzelerle beslenmek selülit oluşumlarını azaltabilir ve engelleyebilir. Vücuda sağlıklı bir şekilde bakılması, bu sorunların önüne geçilmektedir.

 
 
 

İsterseniz bir sonraki konumuz olan Astım krizi belirtileri adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?