Sarı saç hangi ten renklerine uygundur?

Koyu tenli esmer kadınların mümkün olduğu kadar sarı tonlarında saç renginden kaçınması önerilmektedir. İstenen saç açık saç rengi om...

 

Saç rengiyle ten renginin uyumu doğal ve güzel görünüm sağladığı için dikkatli olunması gerekli olan konulardan biridir. Her kadına kendi doğal saç rengi daha fazla yakışmaktadır. Ama biraz ışıltı atılması, renginin hafiften açılması yahut koyu bir gölge kullanılması daha farklı ve güzel görünüm sağlayacağından tercih edilir. Lakin yine orada saç renginde yapılmış olan değişiklikte aşırıya kaçılmaması ten rengine uyumuna özen gösterilmesi gerekecektir. Hassaten sarı gibi açık, parlak ve ekstra çarpıcı etki gösteren bu tonda daha çok dikkat gerekir. Peki, sarı saç hangi ten renklerine uygun olur?

Koyu tenli esmer kadınların mümkün olduğu kadar sarı tonlarında saç renginden kaçınması önerilmektedir. İstenen saç açık saç rengi ombre, balyaj veya benzeri kısım kısım alanlarda kullanılarak yaratılması daha doğru olabilecektir.

Sarı saçın kendi içerisinde tonları vardır. Küllü sarı, oryal ile açılmış açık sarılar derken bir çok tonu görmek mümkündür. Doğal olarak her bir tonun da uyum sağladığı belli bir ten rengi vardır. Mesela oryal ile açılmış açık ve parlak sarılar için mutlaka beyaz ve canlı bir ten rengine ihtiyaç vardır. Daha kumral kadınlar küllü sarıları kullanabilirler. Bronz tene sahip kadınlar için ise röflenin yarattığı doğal sarı ışıltılar yeterli olabilecektir. Bilhassa bronz tenli kadınlar için saç renginde yer yer sarı tonlarını kullanmak güneşten yanarak açılmış bir hava verecektir, buda sağlıklı ve doğal duruşu saçlara kazandıracaktır.

 

Sarı saç genelde açık tenli kadınlar için daha doğal ve uyumlu olur. Beyaz tenli kadınlar bu saç rengini daha kolay ve rahat taşımaktadır. Çoğu beyaz tenli kadının kendi doğal saç rengi de kahve tonları olsa bile açık renklerde olacağından sarı saç rengine dönmekte zorluk çekmeyeceklerdir. Lakin orada sarı saç rengini kullanan beyaz tenli kadınların her daim yüzünü canlı ve ışıltılı tutmaya ihtiyacı vardır. Aksi halde soluk ve yorgun bir ifadeye neden olabilir. En azından şeftali tonlarında bir allık, hafif göz kalemi ve de dudak parlatıcısı doğal ve hafif makyaj olarak güzel görünüm sağlayacaktır.

 
 
 

İsterseniz bir sonraki konumuz olan Saç gürleştiren kür nasıl yapılır? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?