Salatalık maskesi

Salatalık, yoğurt ve zeytinyağını doğrayıcıdan geçirip pürüzsüz hale gelen kadar katıştırın. Karışımı yüzünüze sürüp, 20 dk bekleyin ...

 

Salatalık içerdiği çok vitamin ve mineral ile hayli sağlıklı ve su oranı yüksek bir sebzedir. İçerisindeki A, C, B1, B2, B6 vitaminlerinin yanında kükürt, kalsiyum, demir, sodyum, potasyum, magnezyum ve fosfor açısından da gayet zengin olduğu bilinir. Çok eski zamanlardan bu yana cilt bakımında kullanılan salatalığın, kükürtlü yapısı doğal tonik işlevi görüyor ve gözenekleri sıkılaştırıyor. İçerdiği A ve C vitaminleri ise antioksidan özellikleri ile aknelere karşı iyileştirici etki sağlıyor. Ciltteki mucizevi etkilerinden biri de ter bezlerini çalıştırarak pürüzsüz ve güzel görünüm sağlaması. Evinizde hazırlayabilecek olduğunuz salatalık maskeleri ile siz de pürüzsüz, canlı ve sağlıklı cilde kavuşabilirsiniz.

Kuru ciltler için salatalık maskesi

Salatalık, yoğurt ve zeytinyağını doğrayıcıdan geçirip pürüzsüz hale gelen kadar katıştırın. Karışımı yüzünüze sürüp, 20 dk bekleyin ve ılık suyla yıkayın.

Göz kenarındaki kırışıklıklar, kaz ayakları ve koyu halkalar için

Yağlı ciltler için salatalık maskesi

Salatalığı tam olarak yıkayarak kabuklarını soymadan rendeleyin. Elmayı da benzer halde rendeleyerek salatalığa ekleyin. Daha sonrasında yumurta beyazı ve limon suyunu eklemek suretiyle bütün malzemeyi iyice karışana kadar karıştırın. yirmi dk yüzünüzde bekletin ve ılık suyla yıkayın.

Akneli ciltler için salatalık maskesi

 

Salatalığı tam olarak yıkayın ve kabuklarını soymadan doğrayıcıya atın. Tam olarak püre durumuna gelince 2 yemek kaşığı yulaf, yarım limonun suyu ve 2 yemek kaşığı balı ekleyin. Homojen bir karışım elde edene kadar katıştırın. Daha sonrasında problemli bölümlere kalın bir tabaka durumunda sürün. 15-20 dakikalık bekleme süresinin sonrasında soğutulmuş su ile yıkayın. Bu maskenin uygulanmasından hemen sonra güneşe çıkmamaya .

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Straplez giyim önerileri adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?