Saçtan boya nasıl çıkartılır?

Büyük boyuttaki boyalar için saçlarınıza yağ sürdükten sonra çevresini streç filmle kapatın. Bir yahut iki saat süresince yağın boyay...

 

Biraz önce bitirdiğiniz projeniz muhteşem gözükebilir lakin saçlarınızın ödediği bazı bedeller vardır. Yere düşmemesi için özen gösterdiğiniz damlalardan birkaçı saçlarınıza düşmüş. Eğer saçlarınızın şeklini bozmadan bu boyayı nasıl çıkaracağınızı düşünüyor iseniz hiç korkmayın. Birkaç ipucu ile yaptığınız yeni boya kadar güzel gözükeceksiniz.

Malzemeler

Zeytinyağı

Sıkı bir tarak

Şampuan ve saç kremi

Plastik streç film

Talimatlar

Büyük boyuttaki boyalar için saçlarınıza yağ sürdükten sonra çevresini streç filmle kapatın. Bir yahut iki saat süresince yağın boyaya nüfuz etmesini bekleyin ve sonra boyayı tarak ile sökün. Artık normal halde duş alabilirsiniz.

Yağ bazlı boyaları saçınızdan zeytinyağı ile çıkartabilirsiniz.. Yağlı boyalar saçtan en zor çıkan boyalardandır. Biraz sabır ve zeytinyağının doğal nemlendirici etkisi ile boya saçınızdan çıkacaktır.

Su bazlı bir boyayı şampuan ile biraz masaj yapınca çıkartabilirsiniz. Şampuanı 10 dk bekletin ve tarakla boyayı çıkartın. Eğer ilk seferde boya çıkmazsa tekrar deneyin. Boya çıktığında şampuan ve saçlarınızın durumu normale dönecektir.

:

Bolca zeytinyağını saçlarınızın boya olan bölümüne uygulayın ve parmaklarınız ile masaj yapın. Masaj yapmaya boyanın çıktığını hissedene kadar devam edin. Boya çıkmaya başladı ise tarakla kalan boyayı temizleyin. Gerekirse tekrardan yağ sürün.

İpucu ve Uyarılar

Boya incelticiyi (tiner) muhakkak saçlarınıza değdirmeyin. Saçlarınızın rengini değiştirebileceği gibi kökünü kurutup dökülmesine de neden olabilir.

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Balıksırtı nasıl yapılır? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?