Saçların güzel kokmasını nasıl sağlanır?

Saçlarınızın her gün güzel kokmasını garanti altına almak için yapılması gereken önemli şeyler vardır. Doğru saç bakımıyla güzel koku...

 

Saçlarınızın her gün güzel kokmasını garanti altına almak için yapılması gereken önemli şeyler vardır. Doğru saç bakımıyla güzel kokuyu sağlamak hiçte zor değildir.

Saçınızı çokça yıkayın. Bu zamanlama saçlarınızın kuru yahut yağlı olmaya yatkınlığına göre değişmekle birlikte herkes hafta içinde en azından bir kez saçlarını yıkamalıdır.

Güzel kokulu bir şampuanla saçlarınızı yıkayın. Saçlarınızı şampuanlarken saç köklerinizi de temizliğinizden emin olun. Bilhassa, saçlardaki kötü kokuyu ortaya çıkaran kirlenmiş saç kökleridir.

Saç köklerinizi tırnaklarınızla değil parmak uçlarınızla temizleyin.

Ilık su ile saçlarınızı durulayın ve saç kreminizi uygulayın.

Saçlarınızın havayla kurumasını sağlayın ya da kurutun.

Hafif ve güzel kokulu saç ürünleri kullanın. İster iseniz ellerinize parfüm sıkabilir, ellerinizi ovalayabilir ve saçlarınızın üstünde dolaştırabilirsiniz.

Saç taraklarınızın ve fırçalarınızın temiz olduğundan emin olun. Saç şekillendirici malzemelerinizin üstünde kimyasallar biriktiği zaman kirlenirler –saçınızda kirli eşyaları kullanmakta kötü kokuya neden olabilmektedir.

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki makalemiz olan Kumral saç nasıl açılır? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?