Saç kremi çeşitleri nelerdir?

Durulanan saç kremleri klasik saç kremlerindendir. Duş esnasında şampuan sonrası saçı fazla sudan arındırdıktan sonra birkaç damla bi...

 

Saç kremleri, kozmetik sektöründeki yeniliklerin de artması ile son dönemlerde türlü şekillerde üretilerek tüketicilere yeni özellikleriyle sunulur. Boyalı saçlara göre olan saç kremlerinden organik saç kremlerine, vitaminli saç kremlerinden durulanmayanlara kadar çok geniş yelpazede olan saç kremleri her isteğe cevap verecek düzeyde çeşitlilik göstermektedir. Saçların kırılmasını önleyen ve saç uçlarını besleyen saç kremleri neredeyse her kadının vazgeçemediği saç ürünlerinin başında gelir. Saç uçlarını güçlendirmek, yıpranmış saç uçlarına nem kazandırmak ve boyadan ötürü yanmış saç uçlarına gereken vitamin desteğini sağlamak için saç kremleri birebirdir.

Durulanan saç kremleri klasik saç kremlerindendir. Duş esnasında şampuan sonrası saçı fazla sudan arındırdıktan sonra birkaç damla biçiminde avuca sıkılan saç kremi, saç uçlarına dağıtılarak sürülür. Saç uçlarına masaj yapılarak kremin saçta güzelce yedirilmesi sağlanmaktadır. Birkaç dakika saçta bekleyen krem daha sonrasında çokça su ile durulanır.

Çok fazla yabancı madde ve kimyevi barındıran saç kremleri ise tercih edilmemelidir. Böyle ürünler saça zarar vereceği gibi saçın kimyasını bozar ve nem dengesini yıpratır. Bu gibi hallerde ise saçın eski dengesine kavuşması minimum 1-2 senesi bulabilir. Bu nedenden dolayı bitkisel içerikli ve kaliteli saç kremleri kullanmak daima doğru seçim olabilecektir 

 

Nemli saç üstüne iki üç damla durumunda uygulanan saç kremi, parmaklarla saç uçlarında dağıtılmalıdır. Saça tam olarak nüfuz etmesi için saçların uçlarına masaj yapılabilmektedir. Fazla saç kremi kullanmak saçın sönük görünmesine ve yağlanmasına neden olur. Böyle bir halde saçın tekrar yıkanması doğru olabilecektir. Saça az ölçüde uygulanan bu tarz kremler, saçın yoğunluğuna göre miktar olarak artırılabilir.

Durulanmayan saç kremi ise son dönemlerde kullanım kolaylığı sebebi ile tercih edilen bir saç kremi türüdür. Durulanmayan saç kremi uygulamak için saçın nemli olması gerekmektedir. Islak saça uygulanmaması gerekli olan bu tarz saç kremi, ıslak saçta akıp gider ve etkisini toptan kaybeder. Kuru saçta ise bir tabaka durumunda kalan bu tarz kremler, saça nüfuz etmez ve saç tabakasını bozar. Çoğu zaman güzel koku ve esans içeren bu tarz saç kremleri saçların güzel kokmasına da yardım eder.

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan Peeling için deniz tuzu nasıl kullanılır? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?