Pvc kapı nasıl takılır?

Son dönemlerde gerek evlerde gerek ofis gibi yerlerde yaygın olarak Pvc kapılar kullanılır. Gerek kolay bir biçimde temini, az maliye...

 

Son dönemlerde gerek evlerde gerek ofis gibi yerlerde yaygın olarak Pvc kapılar kullanılır. Gerek kolay bir biçimde temini, az maliyetli olması Pvc kapıyı tercih durumuna getirmektedir. Pvc kapının kullanılmış olduğu yerde daha uzun ömürlü olması, uzun zaman problem çıkarmadan kullanılması için Pvc kapının montajının dikkatli ve kurallarına uygun biçimde gerçekleştirilmesi gerekir.

Pvc kapı nasıl takılır?

Kapı kasaları takılmaya kullanıma hazır duruma geldiklerinde önce prova olacak biçimde yerine konulur. Prova içinde kap kasası dikkatli biçimde incelenir, eğer bir halde problem var ise giderilir. Bir problem olmadığı düşünüldüğü zaman kapının kasası montaj haline gelmiş demektir.

Kapı kasası sabitlendikten sonra duvar ile arasında boşluklar bulunabilmektedir. Bu boşlukların toptan doldurulması gerekmektedir. Boşluk çimento harcı yahut son dönemlerde yaygın olarak kullanılabilen köpükler ile doldurulabilir. Ama unutulmaması gerekli olan muhakkak alçı boşluklara konulmamalıdır.

Son kısım kanatların yerleştirilmesidir. Kanatlar menteşelere konularak kapı kasasına takılır. Daha devamında kanatların güzel halde çalışıp çalışmadığı kontrol edilir. Bir problem var ise giderilmeye çalışılır. Böylece Pvc kapının takılması sonlanmış olur.

Kasa montaj yerine konulduktan sonra sabitleme işlemi gerçekleştirilir. Değişik montaj türlerine göre değişik sabitleme şekilleri mevcuttur. Bu hale dikkatli olunması gerekir.

Sıradaki işlem ise pervazların monte edilmesidir. Bazı kapılarda pervazlar direk olarak kanatlara monte edilir. Kanatların montajı yapılırken pervazlarda takılmış olur. Pervazların kendilerinin takılması çok nadir olsa da karşılaşabilecek bir durumdur.

 
 
 

İsterseniz bir sonraki konumuz olan Balkon sandalyesi nasıl seçilir? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?