Pudra rengi elbise nasıl giyilir?

Pudra renkteki elbiselerin ayakkabı seçimleri kırık beyaz, bej gibi sade tonlu ve açık renkli topuklu ayakkabılar olmalıdır. Çünkü sa...

 

Pudra rengi elbiseler hayli doğal ve sade görünüm sağlayan yumuşak dokulu zarif elbiselerdir. Daha fazla yaz ve bahar mevsimlerinin sade bir rengi olan pudra doğru kombinlerle daha canlı ve şık bir renge dönüşebilmektedir. Lakin şurada pudra renk elbise giyilirken doğru seçimlerin yapılmış olması ve bazı detayların atlanmaması gerekmektedir ki özensiz bir görüntüye neden olmasın.

Pudra renkteki elbiselerin ayakkabı seçimleri kırık beyaz, bej gibi sade tonlu ve açık renkli topuklu ayakkabılar olmalıdır. Çünkü sadelik ve doğallığı simgeleyen bir elbisenin tamamlayıcı parçaları da benzer zarafete sahip olmalıdır ki uyumlu ve şık durabilsin. Benzer halde çanta da ayakkabının renk ve tarzında olması genel uyumu hayli sağlayacaktır.

Pudra rengi anlamı itibarı ile doğallık, zarafet ve nezaketi simgeler. O yüzden pudra renkte elbiseler giyecek olan kadının fizik olarak daha ince olması ve kibar bir görünümü olması hayli önemlidir. İnce ve kibar bir fiziğe sahip olan kadınlarda pudra elbiseler onlara olduğundan daha zarif görünüm sağlayacaktır.

Pudra renkteki elbiselere canlılık ve hareket katmak için gümüş renkteki takı ve aksesuarlar tercih edilebilmektedir. Buradaki küçük detaylar atlanmamalıdır. Pudra renk elbise giyiminde sürülecek french ojeler, dudağın renginde olan uçuk pembe rujlar ve pudra göz farları kıyafeti tamamlayacak olan küçük ama önemli detaylardır.

 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki konumuz olan Çocuklarda ağız kokusu neden olur? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?