Ofis yeri nasıl seçilir?

Fotoğraf: U6 Studio...

 

Çalışanların motivasyon ve verimliliği açısından ofis yerinin tercihi önemlidir. Ofis yeri seçiminin doğru olması çalışana türlü avantajlar sağlayacaktır. Bundan dolayı ofis yeri tercihinde bazı kriterlere dikkatli olunması önerilmektedir.

Fotoğraf: U6 Studio

Ofisin bulunmuş olduğu yerde gereken restoran, kafe veyahut benzeri yiyecek, içecek mekânlarının bulunması tercih edilir. Hassaten öğle aralarında farklılık isteyen çalışanların bu tür yerlere gidebilmek için uzun yolculuklar yapmak zorunda kalmaları istenmez bir durumdur. Tersi halinde kısa öğle aralarında uzun yolculuklar çalışanı yoracak ve verimini düşürecektir. Benzer zamanda bir motivasyon kaybıdır. Bu nedenle ofis yeri tercihinde etrafta ulaşımı kolay olabilecek halde birkaç kafe ya da restoran olması önerilmektedir. Bunların peşi sıra eğer ofis güzel bir manzaraya sahip ise çalışanların motivasyon ve verimliliği artacaktır. Deniz gören yahut doğa manzaralı görünümler olmak zorunda değildir. Mümkün olduğu kadar göze hitap edebilecek bir manzara, içeri güneş alan aydınlık bir ofis, önü açık ferah çalışma alanı ofis yeri tercihinde önemlidir.

Ofis yeri tercihinde konum önemlidir. Merkezi bir yerde konumlandırılmış olan ofislerden yana tercih kullanılması önerilmektedir. Buradaki merkeziden kasıt her yere yakın olan, ulaşım yönünden hayli avantaj sağlayan yerlerdir. Önemli ilçe merkezlerine yakın bir biçimde konumlanması gerekir. Böylelikle çalışanlar açısından ofis dışı iş ziyaretleri kolay olabileceği gibi iş dışından kimseler için de gayet ideal yer olabilecektir.

 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki makalemiz olan Tramer kaydı nasıl sorgulanır? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?