Nasıl kafes dövüşçüsü olunur?

MMA veyahut kendinize öze olarak seçtiğiniz bir dövüş sporunda uzman olmak iyi bir kafes dövüşçüsü olabilmek için yeterli olmayacaktı...

 

Kafes dövüşleri popülerliliğini gittikçe artıran bir dövüş sporu olarak her gün yeni mecralarda karşımıza çıkmaktadır. Peki kafes dövüşçüsü olmak için gerekenler nelerdir?

İyi Bir Kafes Dövüşçüsü Olabilmek İçin Gerekenler

MMA veyahut kendinize öze olarak seçtiğiniz bir dövüş sporunda uzman olmak iyi bir kafes dövüşçüsü olabilmek için yeterli olmayacaktır. Bunun peşi sıra yapmanız gerekenleri ise şu biçimde sıralayabiliriz;

İyi bir çalışmanın peşi sıra yetenekte iyi bir kafes dövüşçüsü olmak için önemlidir. Yeteneklerinizin sınırlarını zorlayın ve buna göre bir çalışma ortamı yaratın kendinize.

Rakiplerinizi yakından takip edin. Bu size genelde, zaman kaybı gibi gelse de kafes içinde dövüşürken ciddi bir avantaj sağlamaktadır. Stratejilerinizi rakiplerinizin zayıflıkları üstüne odaklayın.

Daha devamındaysa özel olarak uyku düzeninize dikkatli olmanız gerekmektedir. Akşamları erken yatarak, sabahları erken kalmak sağlam ve zinde bir vücudumuza sahip olmanız demektir. Buna dikkat etmelisiniz.

Kendinize bir hedef belirleyin ve bu hedefle aranızdaki engelleri sistematik olarak geçmeye çalışın. Ulaşılan her hedefinde sizi bir sonraki aşamaya taşımasına izin verin. Hırslı olmayı asla bırakmayın.

Hepsinden önce iyi bir antrenman programına sahip olmalısınız. Düzenli ve istikrarlı bir antrenman programı maçlar için sürekli hazır olmanız anlamına gelir. Bu neden ile antrenmanlarınız ne kadar yorucu ve zorlu olursa olsun aksatmadan devam etmeniz gerekmektedir.

 

Kafes Dövüşçüsü Nasıl Olunur?

Kafes dövüşlerine katılabilmeniz için bir dövüş sporunda uzman olmanız yeterlidir. Bu sporu yapabilmek adına bir yaş kısıtlaması yoktur. Bir dövüş porunda elde edeceğiniz uzmanlık kafes dövüşçüsü olabilmek için yeterlidir. Kafes dövüşlerinde başarılı olabilmek için ise Brazilian Jiu Jitsu yahut MMA adı verilen karma dövüş sporlar sanatı tavsiye edilen uzmanlık branşlarıdır. Hassaten MMa branşında faaliyet gösteren sporcular son seneler kafes dövüşlerinin tartışmasız galiplerinin çıktığı branş olarak karşımıza çıkmaktadır. Ek olarak buna ek olarak uzmanlaştığınız her dövüş sporu size ekstra olarak geri dönecektir.

 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki makalemiz olan Koşu bandında nasıl yürünür? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?