Müstakil evin avantajları

Otopark problemi olmaz; her müstakil evin asgari bir adet kapalı araba garajı vardır. Bahçeye yapılabilecek küçük havuz; haziran ve a...

 

Apartman dairelerinin küçük odaları içinde hapsolmak istemeyen ve imkânı olanlar için müstakil evler bulunmaz bir nimettir. Bu evler; apartman dairesine nazaran çok çok avantajlıdır.

Otopark problemi olmaz; her müstakil evin asgari bir adet kapalı araba garajı vardır. Bahçeye yapılabilecek küçük havuz; haziran ve ağustos ayları arasında her an bir tatil havası yaşama imkânı verebilir. Halk içinde bu tür evlerin aylık fatura masraflarının çok fazla olduğu bilinse de yanlış bir algıdır. Apartman dairelerinin çoğu merkezi sistemle ısınmaktadır ve bu sistemle ısınan evlerin ortak apartman ve çevre giderleri de olduğundan dolayı fatura tutarı çok fazladır. Bir apartman dairesinin metrekaresiyle kıyaslandığı zaman; müstakil evin yakıt masrafı yalnızca şahsi harcama olarak hesaplandığı için çok çok ucuza gelmektedir. Müstakil evlerin su vanaları tek bir yerden yönetilebileceği için su faturası da azaltılabilir.

Müstakil evin ferahlığını; her ne kadar geniş olsa da bir apartman dairesi veremez. Pencereden bakıldığı zaman toprağa yakın olma ve gökyüzünü görebilme şansı vardır. Kalabalık aileler için özgür bir yaşama alanıdır. Gürültü sıkıntısı olmayan bu tür evler; gürültü sorunu oluşturmaması ve geniş alanlara sahip olması nedeni ile büyük davetler için de kullanılabilmektedir. Arkadaş çevresini evin sıcaklığıyla ve sıkıntı yaşamadan ağırlamak için birebirdir. Bahçelerindeki toprak alanlar; doğru kullanımla ister güzel kokan çiçekler ister türlü sebze ve meyveler ekilerek değerlendirilebilir.

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki konumuz olan Araba camı nasıl temizlenir? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?