Maun rengi nasıl bir renktir?

Ahşap mobilyalar isteğe bağlı olarak bu renge boyanabilir. Geniş ve yüksek tavanlı mekanlarda, kış bahçesi konseptlerinde bu renkteki...

 

Kızıl, kahverengi ve bordo tonları arasında kalan maun rengi parlak pigmentlerden oluşur. Göz makyajı ve saç rengi için çok uygundur.

Ahşap mobilyalar isteğe bağlı olarak bu renge boyanabilir. Geniş ve yüksek tavanlı mekanlarda, kış bahçesi konseptlerinde bu renkteki mobilyalar çok güzel bir seçim olabilecektir. Kış çiçeklerinin saksı renkleri de maun rengi olabilir. Yoğun yeşil barındıran iri yapraklar ve koyu renklerde açan çiçeklerle son derece uyumlu bir görüntü yakalamaya yardım eder.

Soğuk havaları sevip sonbahar ve kış mevsiminin tadını çıkartmayı isteyen insanlar tarafından kullanılması önerilmektedir. Çoğu koyu rengin ortak özelliği olduğu gibi maun rengi de yalnız yaşamayı tercih eden insanlar için önerilmez. Koyu renk yalnızlığı körükleyen duygulara neden olabilir 

Kısa ve dalgalı saçlara sahip olan kadınların maun renkli saçları güzel bir görüntü oluşturmaktadır. Soğuk havalarda yapılmış olan renkli göz makyajlarında da maun rengi tercih edilerek gereken sıcaklık yakalanabilir.

Bu renk kıyafetler bulunması çok kolay değildir. Özel kumaşlara işlenen bu rengin taşınması için terzide özellikle diktirilmesi gerekmektedir. İç çamaşırlarda bu rengin bulunması daha kolaydır. Kış rengidir. Girdiği ortama sıcak bir hava katar. Esmer kadınların bu rengi üstünde taşıması son derece güzel bir görüntü oluşturmaktadır. Taşlı mücevherlerde de ara sıra görülmesi mümkündür. Sonbahar ve kış mevsiminin etkili olduğu aylarda bu renkteki kıyafet, aksesuar ve göz makyajını pratik olarak kullanılabilmektedir.

 
 
 

Devam etmek için bir sonraki konumuz olan Asker yeşili nasıl bir renktir? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

#1 hanne,

Vallahi çoook gerekliydi çookkk teşekkürler sonunda buldum


Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?