Limon suyu sivilcelere nasıl uygulanır?

Limon suyunun asitli olmasından ötürü fazla tüketilmesi bazı insanlarda mide yanması yapabilir. Reflüsü olanların ise asitli limonun ...

 

Sivilceler ergenlik zamanında devamlı görülebilen cilt sorunlarının başında gelir. Yaşanan hormonel değişikliklere bağlı olarak tıkanan deri gözeneklerinden ötürü cildimizde bakteri üremesinin kolay hale gelmesiyle oluşur. Cildin aşırı yağlı olması bu oluşum sürecini hızlandırır ve sivilce oluşmasını artırır. Eğer sivilceli bir yüze sahipseniz yahut lekeli ve yağlı bir cildiniz var ise limon suyunun etkilerinden faydalanabilirsiniz.

Bir parça pamuğa taze limon suyunu damlatın ve ciltteki sivilcelerin üstüne sürün.

Diğer bir metotsa limon suyunu sürekli olarak içmektir.

Limon suyunun asitli olmasından ötürü fazla tüketilmesi bazı insanlarda mide yanması yapabilir. Reflüsü olanların ise asitli limonun suyu tüketmemesi gerekir.

Not: Limon suyunu sivilcelerinize düzenli bir biçimde uygulamanıza karşın sivilcelerinizde iyileşme olmuyor, sorun hala devam ediyorsa vakit kaybetmeden uzman bir cilt doktoruna başvurmanız gerekir 

Limonun suyu hücre yenileyici özelliği vesilesiyle cildi onarır ve daha güzel cilde sahip olmayı sağlar. Limon suyu sivilceleri kurutmak dışında iltihap oluşumunun da önüne geçmektedir. Ek olarak limon asitli olmasından ötürü sivilce ve güneş lekelerinin hafifletmek için önerilen doğal yöntemlerden birisidir. Limon suyunun sivilcelere kullanımı ise iki şekildedir.

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Yoğurt limon maskesi nasıl yapılır? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?