Lake dolap çizikleri nasıl geçer?

Cilalı bir lake dolaba sahipseniz çiziklerden kurtulmak daha kolay olabilecektir. Dolabınızla uyumlu renkte bir kuru boya ile bu çizi...

 

Ev eşyası denince akla hepsinden önce mobilya gelir. Mobilyalar içinde en kullanılabilir olan eşyalar ise lake dolaplardır. Kolay kurulumları, kolay temizlikleri ve çizik gibi ufak tefek hasarları olsa dahi kolaylıkla giderilmeleri sebebi ile bu tür mobilyalar nerdeyse her evde bulunur. Üzerlerindeki çizikleri yok etmek için birkaç kolay yöntem bulunur.

Cilalı bir lake dolaba sahipseniz çiziklerden kurtulmak daha kolay olabilecektir. Dolabınızla uyumlu renkte bir kuru boya ile bu çizik üzerinde ince bir şerit hâlinde ilerleyip üstünden şeffaf bir ojeyle geçerseniz çizik tümüyle yok olabilecektir.

Lake dolap çiziklerinden kurtulmanın ilk yolu lake zemin kalemleridir. Dolabınızın rengine münasip lake zemine münasip bir ahşap kalemiyle çiziklerin üstünden geçerek yok edebilirsiniz. Kalem kullanmanın ilk şartı ise çiziğin muhakkak derin olmamasıdır. Derin kesiklere sahip çizikler için kalemle beraber satılan pastel boyaya benzer boşluk doldurucu bir madde vardır. Bu madde ile çukur kısmı doldurarak üstünden tekrar lake zemin kalemiyle geçebilirsiniz.

Lake yapısı gereği çok kolay çizilebilmektedir. Bir senesi doldurmuş bütün lake dolaplarda minimum birkaç adet çizik bulunabilir. Günlük kullanımları kolay olduğundan dolayı devamlı temas durumunda olduğumuz için kendimiz veya diğer eşyalarımız ile bu dolapları çizmek gayet doğaldır. Bu çiziklerden birkaç kolay yöntemle kurtularak dolaplarımızı kullanmaya devam edebiliriz.

 
 
 

İsterseniz bir sonraki konumuz olan Muşamba nasıl döşenir? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?