Kredi kartı borcunu bitirme yolları

Bankalar kredi kartı borçlusu müşterileri için, kredi kartının kullanıma kapatılması ve borcunun makul bir faiz oranı ile taksitlendi...

 

Son dönemlerde kullanımı gittikçe artış gösteren kredi kartı pratikliği ile en fazla tercih edilen ödeme seçeneklerinden biridir. Bilinçsiz kullanımı sebebiyle pek çok kimse kredi kartı borcu ödeme konusunda sıkıntı yaşarken bazı noktalara dikkat edildiği zaman borçtan kurtulmak mümkündür.

Kredi kartı borcunuzu nasıl bitirirsiniz?

Bankalar kredi kartı borçlusu müşterileri için, kredi kartının kullanıma kapatılması ve borcunun makul bir faiz oranı ile taksitlendirilmesi olanaklarını sunar. Ayrıca bu kredileri vadesi için kalan borcu tekrar yapılandırarak borcun kapanmasını kolaylaştırır.

Kredi kartı borcunuzu öderken dikkat edeceğiniz çok önemli nokta yaptığınız ödemelerle açılan limitlerin tekrar kullanılmamasıdır. Örnek vermek gerekirse, 1000 TL kredi kartı borcunuz var bunu kapatmak için bir bankadan tüketici kredisi aldınız. Kullandığınız kredi ile kredi kartı borcunuzu sıfırladınız. Eğer kredi kartınızı iptal ettirmez de tekrar kullanmaya başlarsanız borcunuzu ikiye katlamış olursunuz. 

Aşağıdaki bütün maddelerin olmazsa olmaz koşulu borcunuzu öderken limiti açılan kredi kartınızı tekrar kullanmamanızdır. 

Kredi kartı bir ödeme aracıdır, nakit kredi edinme aracı değildir. İnternette bir arama yaptığınızda kredi kartı borcunu kapatmak için önerilen onlarca ütopik yöntem bulabilirsiniz. Yapılması gereken durumunuzu iyi belirlemek ve her şeyden önce borçlu olduğunuz bankaya gittikçe bir çözüm sunulmasını istemektir.

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan Su tasarrufu tüyoları adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?