Kontür kaş nedir?

Kaş kontürü işlemine, topikal anestezinin kontür işleminin yapılacağı bölüme uygulanması ile başlanır. Uygulanan siyah kontür zaman g...

 

Bu günlerde pek çok kadında doğal sebeplere bağlı olarak veyahut yanlış kaş alımı nedeniyle kaş seyrekliği problemi görülür. Gündelik yaşam içinde makyaj ile kaşların daha dolgun ve daha düzgün görünümünü elde etmeye çalışmak hem zaman kaybına neden olan aynı zamanda uğraş verici bir rutin gibi gelir kadınlara. Bu noktada kaş kontürü kaşlarıyla problem yaşayan kadınlar için hayat kurtarıcı bir duruma gelmiştir.

Kaş kontür işlemi nasıl uygulanır?

Kaş kontürü işlemine, topikal anestezinin kontür işleminin yapılacağı bölüme uygulanması ile başlanır. Uygulanan siyah kontür zaman geçtikçe gri tonlarını alarak doğal görünümünü yitireceğinden, hem uygulamayı yapanlar aynı zamanda yaptıranlar tarafından tercih edilmemelidir. Bunun tersine, hassaten kişinin cildine göre seçilen kahverengi tonları ile doğal ve etkili görünüm elde edilir. Üç aşamadan oluşan kalıcı kaş makyajı uygulaması hepsinden önce kaş tasarımının yapılmış olması ile başlar. Sonrasında kalıcı makyaj boyası ile tasarımı yapılmış olan bölüm tümüyle boyanır. İkinci safhada kaş kılı görünümü kazandırmak için, ince kıl şekilleri çizilir. Son bölümde kalıcı makyaj boyası ile gölgelendirme işlemi yapılmaktadır ve doğal görünüm elde edilir. Bütün bu aşamalar nihayetinde kişiler, doğal kaş yapısına kavuşabilirler. Kaş kısmında eksik kalmış olan bir yer var ise hafif kaş kontür uygulaması ile bu bölgenin daha doğal görünmesi sağlanması mümkündür.

 

Kalıcı kaş makyajı işlemi sonrası, işlem uygulanan bölümde bir kızarıklık veyahut kabuklanma olabilir. Ama bu, işlemin doğal sonucudur ve başkaları tarafından farkedilmez.

Peki bu uygulama kimlere yapılabilir ?

Bir kaza sonucu, yanık yahut yaralanma gibi hallerde kaşsız kalmış kişilere

 

Daha kalın kaşlara sahip olmak isteyen kişilere

Her gün makyaj ile kaşlarını düzeltmek istemeyen kimselerde

Kaş alımında yanlış uygulamar nedeniyle kaşlarında seyrekleşmeler görülebilen kadınlara,

Kendi kendine makyaj ile kaşlarını düzgün ve dolgun hale getiremeyenlere kaş kontürü uygulanabilir.

Kaşları yüz ifadelerini negatif yönde etkileyen kişilere

Sahip olduğu kaş şeklinden memnun olmayıp daha düzgün kaş hatlarına sahip olmak isteyenlere

Kaş hali ve renginde doğuştan problemi olan kişiler

 
 
 

Devam etmek için bir sonraki konumuz olan Plastik makyaj nedir? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?